Wtorek, 13 grudnia 2017 r. imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji Środa II tygodnia adwentu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Łucji

Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga"

Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga" 28 października 2011 wyświetleń: 19011 Admin.
Tematy: dzieci (36) | sport (17) |

PKS Jadwiga

Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” pragnie służyć pomocą wszystkim w harmonijnym rozwoju fizycznym i duchowym, w pożytecznym spędzeniu wolnego czasu. Uczy zawodników zdrowej rywalizacji i dopingu w myśl zasady Fair Play. Propaguje i upowszechnia kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Wychowuje poprzez sport w duchu etyki chrześcijańskiej.

Klub powstał 12 grudnia 1992 roku. Inicjatorem zarejestrowania klubu i pierwszym duszpasterzem PKS „JADWIGA” był wikariusz Parafii Świętej Jadwigi ksiądz Antoni Bednarz. To dzięki niemu stało się możliwe wykonanie wielu pomieszczeń, bezpośrednio pod kościołem i plebanią, które zostały przeznaczone na działalność sportową i artystyczną: dwie sale gimnastyczne, sala teatralna, siłownia. Oprócz tego klub dysponuje dwoma boiskami asfaltowymi do piłki siatkowej i koszykówki oraz trawiastym boiskiem do piłki nożnej i boiskiem ze sztuczną trawą do mini piłki nożnej.

Obok zajęć sportowych w programie działalności klubowej jest comiesięczna Msza Święta, pielgrzymka sportowców do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz uczestnictwo w uroczystościach kościelnych. Jako jedna sportowa rodzina spotykają się wszyscy m.in. z okazji Świętego Mikołaja, Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Bożego Ciała.

W klubie trenuje ok. 830 dzieci i młodzieży. Działa 11 sekcji: pika nożna, gimnastyka, siatkówka, tenis stołowy, ju-jitsu, judo, szachy, ringo, gry i zabawy, aerobik, taniec towarzyski. W ramach wszystkich sekcji istnieją 34 grupy treningowe oraz siłownia i gabinet rehabilitacyjny. W klubie pracuje 28 trenerów, 2 rehabilitantki, 3 osoby w biurze oraz księgowa.

Zarząd PKS "Jadwiga"
Prezes: Małgorzata Jacko
V-ce prezes ds. duszpasterskich: ks. Jarosław Chlebda
V-ce prezes ds. sportowych: Aleksander Kawiorski
Skarbnik: Małgorzata Siemdaj-Kozmowska
Sekretarz: Ewelina Harmata
Członek zarządu: Ewa Chwała
Członek zarządu: Dariusz Słupski

Biuro Klubu mieści się obok kancelarii. Wejście od ul. Wybickiego. Tel.: 126387152

Obecnie opiekę duszpasterską nad Klubem sprawuje ks. Grzegorz Kurzec.

Zapraszamy na naszą stronę pksjadwiga.com

ost. aktualizacja: 2013-12-10

2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone