Niedziela, 22 września 2019 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza XXV Niedziela okresu zwykłego

Aktualności 2 czerwca 2011 wyświetleń: 4161

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. JADWIGI

Serdecznie zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą ku czci św. Jadwigi Królowej Patronki naszej Parafii. Msza zostanie odprawiona w dniu jej liturgicznego wspomnienia tj. w środę 08 czerwca b.r. o godz. 18:30.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego w dniu odpustu parafialnego:

1. Spełnienie trzech warunków wstępnych:

- spowiedź sakramentalna lub stan łaski uświęcającej,

- przyjęcie komunii świętej,

- modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

3. Nawiedzenie naszgo kościoła.

Brak pełnej dyspozycji wykluczenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowoduje obniżenie rangi odpustu, będzie to odpust cząstkowy. Trzy warunki wstępne: spowiedź, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione w ciągu wielu dni przed lub po wykonaniu czynności pobożnej nagradzanej odpustem, ale musi być między nimi łączność. Po jednej spowiedzi sakramentalnej, utrzymując się w stanie łaski uświęcającej, można uzyskać kilkakrotnie odpust zupełny, a po komunii świętej i modlitwie w intencjach Ojca Świętego można uzyskać tego dnia tylko raz odpust zupełny.

Odpust zupełny - jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych za grzechy odpuszczone co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie, uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych, ratuje dusze z czyśćca.

Odpust cząstkowy - jest to częściowe darowanie człowiekowi przez Boga kar doczesnych.

aktualizowano: 2011-06-08

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11

Via Crucis