Czwartek, 21 listopada 2019 r. imieniny: Janusza, Marii, Reginy Czwartek XXXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny

Aktualności 12 marca 2011 wyświetleń: 1511

Ogłoszenia na 1 Niedzielę Wielkiego Postu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu w sobotę przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• Fundacja „Alma Spei” prowadząca hospicjum domowe dla dzieci nieuleczalnie chorych zbiera dziś przy naszym kościele datki do puszek po każdej Mszy św. Bóg zapłać za każdy gest pomocy.
  • Zespół Charytatywny od dzisiaj rozprowadza baranki wielkanocne Caritas.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17.00 (dla dzieci) oraz o 17.45 i 20.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Udział w tych wielkopostnych nabożeństwach wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W ramach duchowego przygotowania do majowej beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II zapraszamy w każdą sobotę do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30. Zachęcamy do modlitewnego zamyślenia nad tym, czego uczył nas Sługa Boży.
  • Natomiast poniedziałkowe katechezy dla dorosłych poświęcimy w Wielkim Poście rozważaniu nauczania Jana Pawła II zawartego w Encyklikach, Adhortacjach i Listach. W najbliższy poniedziałek, czyli jutro o godz. 19.30 rozpocznie się w sali nr 6 spotkanie będące refleksją nad pierwszą Encykliką - „Redemptor Hominis”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych taką formą przygotowania się do dobrego przeżycia majowej beatyfikacji.
  • Także w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 Ksiądz Paweł zaprasza na zebranie rodziców ministrantów i lektorów w sprawie wyjazdu wakacyjnego.
  • Natomiast rodziców uczniów klas III gimnazjum, którzy rozpoczęli bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w kościele we wtorek 15 marca po wieczornej Mszy św., czyli około godziny 19:00.
  • Gimnazjum nr 12 z oddziałami integracyjnymi imienia ks. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie przy ul. Kluczborskiej 3, zaprasza rodziców uczniów klas szóstych zainteresowanych zapisami do klas pierwszych codziennie do sekretariatu szkoły w godzinach od 9:00 do 15:00. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.
  • Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa serdecznie zapraszamy w niedzielę za tydzień na Mszę Świętą o godz. 11.00 w intencji ludzi dotkniętych tą chorobą.
  • W tym roku nie będziemy zbierali ofiar na tacę przeznaczonych na kwiaty do Bożego Grobu podczas nabożeństw Gorzkich Żali. Prosimy natomiast o składanie datków na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Helena Zapart z ul. Rusznikarskiej 16, Genowefa Kałwa z ul. Wybickiego 14, Bogdan Rajewski z ul. Stachiewicza 35B, Jan Kalafarski z ul. Rusznikarska 3 i Ryszard Słysz z ul. Krowoderskich Zuchów 18. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie... 3x
aktualizowano: 2011-07-16

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11

Via Crucis