Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Środa, 08 lipca 2020 r. imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety Środa XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana z Dukli

Aktualności

Aktualności 30 kwietnia 2011 wyświetleń: 2028

Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkanocną - Miłosierdzia Bożego

Papież Benedykt XVI dokona dziś w Rzymie uroczystej beatyfikacji naszego Rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. Nasza parafia została w ciągu pontyfikatu obdarowana przez Jana Pawła II trzema ornatami i dwoma kielichami mszalnymi. W dzisiejszy wyjątkowy dzień odprawiamy msze święte, używając kielicha papieskiego i ornatu, w którym Ojciec Święty odprawiał Mszę św kanonizacyjną sw. Jadwigi na Błoniach w 1997 roku. Pozostałe dwa ornaty papieskie są dzisiaj wyeksponowane w prezbiterium przy portrecie Ojca Świętego. Dziękujmy Bogu za osobę polskiego Papieża oraz za jego wyniesienie na ołtarze oraz za to, że mogliśmy żyć w czasach jego pontyfikatu.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • dzisiaj - Uroczystość Bożego Miłosierdzia i odpust w Łagiewnikach
 • w poniedziałek - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
 • we wtorek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Msze św. w porządku niedzielnym
 • w środę - Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa
 • w piątek - Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 • Zachęcamy do zakupu dziś przed kościołem tomiku wierszy Bogusława Nowalińskiego „Retrospekcja i Zaduma”, ze słowem wstępnym ks. Prałata Jana Dziaska. Książka została wydana na pamiątkę dzisiejszej uroczystości beatyfikacyjnej w Rzymie.
 • Przez ostatnie tygodnie zapraszaliśmy na sobotnie popołudniowe adoracje Najświętszego Sakramentu, w ramach duchowego przygotowania do dzisiejszej beatyfikacji. Pragniemy pozostawić w naszym kościele na stałe czas na cichą adorację Eucharystyczną. Taka możliwość będzie zawsze w piątki, od godz. 17:00, a w I piątki po Mszy św. o 17:00. Około 18:15, czyli bezpośrednio przed Mszą św. wieczorną, kończyć ją będzie wspólne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego i litanii do błogosławionego Jana Pawła II. Jedynie w maju, czerwcu i październiku wspólna modlitwa rozpocznie się o 18:00, w połączeniu z tradycyjnymi w tych miesiącach nabożeństwami. Mamy nadzieję, że ten cotygodniowy czas na skupienie w ciszy przed Najświętszym Sakramentem stanie się zwyczajem dla wielu osób z naszej wspólnoty i będzie duchowo owocny w rozwijaniu pobożności eucharystycznej. Zapraszamy wszystkich na piątkowe adoracje w naszym kościele.
 • Od dziś zapraszamy także na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiać będziemy przez cały maj, codziennie o godz. 18:00.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek okazja do spowiedzi od godz. 18:00. W piątek spowiadamy od godz. 16:00. O 17:00 będzie dodatkowa Msza św., o 18:00 nabożeństwo majowe, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnym kościele. Natomiast w sobotę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11:00 w kaplicy MB wszystkie osoby chore i starsze.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zapraszamy na tradycyjną procesję, która o godz. 9:00 wyruszy z Wawelu na Skałkę.
 • Tradycyjna składka do puszek na kuchnię św. Jadwigi, prowadzona przez Zespół Charytatywny, odbędzie się w tym miesiącu wyjątkowo w niedzielę za dwa tygodnie, czyli 15 maja.
 • Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum odbędą się w następnym tygodniu, czyli we wtorek i w środę 10 i 11 maja.
 • Pod chórem można kupować najnowszą prasę religijną, wrzucając należność do zamontowanej tam skarbony, zgodnie z wywieszonym cennikiem. Zachęcamy do kupowania wartościowej prasy. Stojak z prasą jest przeznaczony na najnowsze numery prasy katolickiej i dlatego prosimy, aby nie zostawiać tam starych egzemplarzy gazet.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marian Kucharczyk z ul. Rusznikarskiej 15, Stefania Olejnik z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Artur Komorowski z ul. Stachiewicza 15, Maria Mączyńska z ul. Stachiewicza 25, Tadeusz Chlipała z ul. Styki 11 i Stefan Kuzar z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16
Wszystkich rekordów:

UWAGA!!!

Ograniczenia w ilości osób obecnych na Mszach świętych i działaniu kancelarii od 24 marca 2020

utworzono : 2020-03-24
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne