Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Środa, 08 lipca 2020 r. imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety Środa XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana z Dukli

Aktualności

Aktualności 19 marca 2011 wyświetleń: 1777

Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkiego Postu

Piątkowa uroczystość Zwiastowania jest tradycyjnie obchodzona w Kosciele jako Dzień Świętości Życia. Z zakrystii można już dziś zabrać deklaracje przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka początego, które w piątek prosimy przynieść na Mszę świętą wieczorną. Zachęcamy do tej formy pomocy życiu. Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17.00 (dla dzieci) oraz o 17.45 i 20.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W ramach duchowego przygotowania do majowej beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II zapraszamy w każdą sobotę do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30. Zachęcamy do modlitewnego zamyślenia nad tym, czego uczył nas Sługa Boży.
 • Natomiast poniedziałkowe katechezy dla dorosłych poświęcamy w Wielkim Poście rozważaniu nauczania Jana Pawła II zawartego w Jego licznych pismach. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych taką formą przygotowania do przeżycia majowej beatyfikacji już jutro o godz. 19:30 w sali nr 6.
 • W tym tygodniu - w środę, czwartek i piątek - odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkół Podstawowych nr 21 i 113. Szczegółowy program rekolekcji jest podany dzieciom, wywieszony w szkołach i na drzwiach kościoła.
 • Baranki wielkanocne Caritas będą dziś rozprowadzane wyjątkowo tylko po Gorzkich Żalach.
 • Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za każdy datek.
 • Jak informowaliśmy wcześniej, wraz z biurem pielgrzymkowym „Orlando” organizujemy wyjazd na beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Koszt 1390 zł, termin: od 28 kwietnia do 3 maja. W programie oprócz zwiedzania Rzymu także Padwa i Asyż. Więcej szczegółów w zakrystii. Jeśli są jeszcze osoby zainteresowane tym wyjazdem, prosimy o zapisanie się w zakrystii najpóźniej do czwartku 24 marca.
 • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” informuje, że trwają zapisy na obozy letnie: dla piłkarzy i siatkarek w Suchej Beskidzkiej, a dla gimnastyki, judo oraz innych grup w Mrzeżynie nad morzem. Wszystkich chętnych zapraszamy na obóz rekreacyjny do Ferierre. Obozy w Mrzeżynie i Ferierre są otwarte również dla dzieci spoza klubu. Szczegółowe informacje na ulokach oraz w biurze klubu.
 • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” jest organizacją pożytku publicznego od 2005 lat. Przez ten czas dzięki państwa wpłatom udało się nam wiele dokonać. Również w tym roku bardzo państwa prosimy o wsparcie nas 1% swojego podatku, ale także prosimy, by państwo informowali w swoich bliskich i znajomych, że jest w naszej parafii Klub Sportowy, który bardzo liczy na wsparcie i tego wsparcia potrzebuje. Nasz nr KRS niezbędny do odpisu 1% podatku znajduje się na ulotkach przy wejściu do kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Informacji udziela także biuro klubu.
 • Zarząd Infrastruktury i Transportu Miasta Krakowa zwrócił się do parafii krakowskich z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu ankiety wśród krakowian na temat połaczeń komunikacyjnych w mieście. Ankiety są wyłożone na stoliku pod chórem. Zachęcamy wszystkich, aby je zabrać, wypełnić i wrzucić do umieszczonej tam skrzynki w tym tygodniu lub najdalej w przyszłą niedzielę.
 • W ubiegłym tygodniu zamontowane zostały w kościele nowe wyświetlacze tesktów pieśni. Mamy nadzieję, że czytelność tekstów będzie znacznie lepsza i pomoże ożywić śpiew liturgiczny w kościele. Bardzo prosimy, aby próbować podejmować czynny udział w liturgii. Nie bądźmy jedynie widzami i słuchaczami, ale także aktywnymi uczestnikami. Milczenie nie zawsze jest złotem, szczególnie w liturgii.
 • Został także zainstalowany całkowicie nowy system nagłośnienia kościoła, który obecnie przechodzi fazę testów, regulacji i ustawień. Bardzo przepraszamy za chwilowe niedogodności i wraz z firmą nagłaśniającą prosimy o ewentualne uwagi.
 • W dniach od 1 do 5 października tego roku w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Będzie to modlitewne spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy przyjadą w tych dniach do Krakowa z różnych zakątków świata. Spotkanie będzie także dziękczynieniem za beatyfikację Sł. B. Jana Pawła II. Prosimy o przyjęcie w dniach Kongresu na nocleg w swoim domu pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa. Okażmy miłosierdzie gościom z zagranicy i odpowiedzmy na Chrystusowe słowa: „byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie”. Będzie to także okazanie wdzięczności za gościnę, której sami doświadczaliśmy wielokrotnie, pielgrzymując po różnych zakątkach Europy w czasach obecnych i w poprzedniej epoce. Może ta gościnność zaowocuje przyjaźniami, które przetrwają dłużej, niż tylko kongresowy czas. Wszystkich mających taką możliwość i chcących przyjąć gości prosimy, aby zapisali się w zakrystii, lub zabrali rozdawane przez ministrantów przy wyjściach z kościoła ulotki, na których można znaleźć więcej informacji o naszej prośbie. Deklaracje prosimy składać w zakrystii najpóźniej do 4 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli do 3 kwietnia. Szczegółowych informacji udzielamy również w zakrystii.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Władysław Chorwat z ul. Łokietka 57B, Antoni Banaś z ul. Opolskiej 55, Irena Suder z ul. Stachiewicza 35, Anna Szot z ul. Batalionu Skała AK 4A i Irena Mika-Płachta z ul. Stachiewicza 15. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie... 3x
aktualizowano: 2011-07-16
Wszystkich rekordów:

UWAGA!!!

Ograniczenia w ilości osób obecnych na Mszach świętych i działaniu kancelarii od 24 marca 2020

utworzono : 2020-03-24
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne