Niedziela, 22 września 2019 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza XXV Niedziela okresu zwykłego

Aktualności 7 maja 2011 wyświetleń: 1611

Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkanocną

W przyszłą niedzielę dzieci z klas II szkoły nr 113 przyjmą Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 11:00, a dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Jadwigi na Mszy świętej o godz. 12:30. Polecamy te dzieci i ich rodziny opiece Bożej i wstawiennictwu bł. Jana Pawła II, aby wytrwały w wierności Chrystusowi przez całe życie. Prosimy także, aby na tych Mszach św. udostępnić miejsce z przodu kościoła w pierwszej kolejności dzieciom i ich rodzinom.

• Spotkanie z rodzicami dzieci klas komunijnych ze szkoły 113 odbędzie się w poniedziałek o 19.00.
  • Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum odbędą się we wtorek i w środę 10 i 11 maja o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w czwartek 12 maja na Mszę Świętą o godz. 18:30, a po niej na zebranie Koła.
  • We wtorek po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w sali nr 6.
  • Także we wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Zespołu Charytatywnego w sali pod plebanią.
  • W niedzielę za tydzień Zespół Charytatywny przeprowadzi składkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi.
  • Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Ludźmierza, na Krzeptówki i na Bachledówkę w poniedziałek 20 czerwca. Koszt 30 zł., zapisy w zakrystii.
  • Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga" informuje, że są jeszcze wolne miejsca no obozy rekreacyjno-sportowe do Włoch, nad morze i do Suchej Beskidzkiej. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach, na plakatach, na stronie internetowej oraz w biurze PKS Jadwiga.
  • Przed kościołem jest sprzedawana płyta DVD z materiałem wideo z pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w naszej świątyni w dniu 9 czerwca 1997 roku. Jest to jedyna taka pamiątka nawiedzenia naszego kościoła przez błogosłowionego Jana Pawła II. Zapraszamy do zakupu tego historycznego już materiału.
  • Można jeszcze także kupić tomik wierszy Bogusława Nowalińskiego „Retrospekcja i Zaduma”, ze słowem wstępnym ks. Prałata Jana Dziaska. Książka została wydana na pamiątkę uroczystości beatyfikacyjnej w Rzymie.
  • Dziś przed naszym kościołem zorganizowana jest kwesta przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”. Dochód z kwesty przeznaczony będzie na działalność „Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej KLIKA” przy ul. Ks. Siemaszki 31, gdzie prowadzona jest rehabilitacja i pomoc osobom niepełnosprawnym oraz na zorganizowanie letniego wypoczynku i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Kwestujący udzielają informacji zainteresowanym osobom niepełnosprawnym oraz wolontariuszom. Niepełnosprawni sprzedają również przed kościołem wykonane przez siebie przedmioty z ceramiki. Serdecznie prosimy o wsparcie dla tego dzieła.
  • Zapraszamy, jak w każdy piątek, na cichą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zakończy ją o godz. 18:00 nabożeństwo majowe oraz odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego i litanii do błogosławionego Jana Pawła II.
aktualizowano: 2011-07-16

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11

Via Crucis