Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Aktualności

Aktualności 26 marca 2011 wyświetleń: 1981

Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkiego Postu

We wtorek na Mszy świętej o godz. 18:30 Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź przed tą uroczystością będzie w poniedziałek o godz. 17:00.

 • Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 18:00 na niedzielne nieszpory. Natomiast w środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:00. Z racji pierwszego piątku droga krzyżowa dla dzieci będzie wyjątkowo pół godziny wcześniej, czyli o 16:30, a o 17:00 będzie dla nich Msza św. O godzinie 17:45 droga krzyżowa dla starszych z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 droga krzyżowa dla młodzieży z Komunią świętą. Natomiast w sobotę o godz. 11:00 Msza święta w kaplicy Matki Bożej dla chorych i starszych.
 • W ramach przygotowania do majowej beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II zapraszamy w każdą sobotę do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30, w czasie której o 18:00 odbędzie się również szczególny Wieczór Jana Pawła II, gdyż tego dnia przypada 6 rocznica śmierci Ojca Świętego. Zachęcamy do dziękczynienia za dar Jego pontyfikatu oraz do modlitewnego zamyślenia nad tym, czego uczył nas Sługa Boży.
 • Natomiast poniedziałkowe katechezy dla dorosłych poświęcamy w Wielkim Poście rozważaniu nauczania Jana Pawła II zawartego w Jego licznych pismach. Serdecznie zapraszamy wszystkich w poniedziałek o godz. 19:30 do sali nr 6.
 • W przyszłą niedzielę zespół charytatywny przeprowadzi tradycyjną zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca z góry dziękujemy.
 • Dzięki życzliwości kierownictwa pobliskiego sklepu „Tesco”, zespół charytatywny przeprowadzi również zbiórkę żywności dla najuboższych rodzin naszej parafii w dniach 7 i 8 kwietnia, od godz.10.00 do 17.00. Już dzisiaj prosimy serdecznie o włączenie się w tę akcję.
 • Spotkanie organizacyjne Zespołu Charytatywnego przed wielkanocnymi akcjami odbędzie się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej w sali nr 6.
 • Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za każdy datek.
 • W dniach od 1 do 5 października tego roku w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Będzie to modlitewne spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy przyjadą w tych dniach do Krakowa z różnych zakątków świata. Prosimy o przyjęcie w dniach Kongresu na nocleg w swoim domu pielgrzymów. Okażmy miłosierdzie gościom z zagranicy i odpowiedzmy na Chrystusowe słowa: „byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie”. Będzie to także okazanie wdzięczności za gościnę, której sami doświadczaliśmy wielokrotnie, pielgrzymując po różnych zakątkach Europy. Wszystkich mających taką możliwość i chcących przyjąć gości prosimy, aby zapisali się w zakrystii najpóźniej do przyszłej niedzieli, czyli do 3 kwietnia.
 • Prywatny żłobek przy ul. Kluczborskiej 54 ogłasza nabór dzieci w wieku od 9 miesięcy do 4 lat. Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisław Żelazko z ul. Łokietka 57B, Stanisław Banduła z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Kamila Cybuchowska-Kamińska i Marianna Topa z ul. Opolskiej 21 oraz Janina Hołuj z ul. Stachiewicza 25. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16
Wszystkich rekordów:

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r. 

utworzono : 2019-06-11
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne