Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Aktualności 26 marca 2011 wyświetleń: 1981

Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkiego Postu

We wtorek na Mszy świętej o godz. 18:30 Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź przed tą uroczystością będzie w poniedziałek o godz. 17:00.

• Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 18:00 na niedzielne nieszpory. Natomiast w środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:00. Z racji pierwszego piątku droga krzyżowa dla dzieci będzie wyjątkowo pół godziny wcześniej, czyli o 16:30, a o 17:00 będzie dla nich Msza św. O godzinie 17:45 droga krzyżowa dla starszych z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 droga krzyżowa dla młodzieży z Komunią świętą. Natomiast w sobotę o godz. 11:00 Msza święta w kaplicy Matki Bożej dla chorych i starszych.
  • W ramach przygotowania do majowej beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II zapraszamy w każdą sobotę do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30, w czasie której o 18:00 odbędzie się również szczególny Wieczór Jana Pawła II, gdyż tego dnia przypada 6 rocznica śmierci Ojca Świętego. Zachęcamy do dziękczynienia za dar Jego pontyfikatu oraz do modlitewnego zamyślenia nad tym, czego uczył nas Sługa Boży.
  • Natomiast poniedziałkowe katechezy dla dorosłych poświęcamy w Wielkim Poście rozważaniu nauczania Jana Pawła II zawartego w Jego licznych pismach. Serdecznie zapraszamy wszystkich w poniedziałek o godz. 19:30 do sali nr 6.
  • W przyszłą niedzielę zespół charytatywny przeprowadzi tradycyjną zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca z góry dziękujemy.
  • Dzięki życzliwości kierownictwa pobliskiego sklepu „Tesco”, zespół charytatywny przeprowadzi również zbiórkę żywności dla najuboższych rodzin naszej parafii w dniach 7 i 8 kwietnia, od godz.10.00 do 17.00. Już dzisiaj prosimy serdecznie o włączenie się w tę akcję.
  • Spotkanie organizacyjne Zespołu Charytatywnego przed wielkanocnymi akcjami odbędzie się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej w sali nr 6.
  • Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za każdy datek.
  • W dniach od 1 do 5 października tego roku w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Będzie to modlitewne spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy przyjadą w tych dniach do Krakowa z różnych zakątków świata. Prosimy o przyjęcie w dniach Kongresu na nocleg w swoim domu pielgrzymów. Okażmy miłosierdzie gościom z zagranicy i odpowiedzmy na Chrystusowe słowa: „byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie”. Będzie to także okazanie wdzięczności za gościnę, której sami doświadczaliśmy wielokrotnie, pielgrzymując po różnych zakątkach Europy. Wszystkich mających taką możliwość i chcących przyjąć gości prosimy, aby zapisali się w zakrystii najpóźniej do przyszłej niedzieli, czyli do 3 kwietnia.
  • Prywatny żłobek przy ul. Kluczborskiej 54 ogłasza nabór dzieci w wieku od 9 miesięcy do 4 lat. Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy w gablocie przed kościołem.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisław Żelazko z ul. Łokietka 57B, Stanisław Banduła z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Kamila Cybuchowska-Kamińska i Marianna Topa z ul. Opolskiej 21 oraz Janina Hołuj z ul. Stachiewicza 25. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11