Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Aktualności 14 maja 2011 wyświetleń: 1538

Ogłoszenia na 4 Niedzielę Wielkanocną - Światowy Dzień modlitw o powołania

Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w 91 rocznicę urodzin bł. Jana Pawła II, która odbędzie się w środę 18 maja o godz. 17:30 w katedrze wawelskiej, przy relikwiach Ojca Świętego.

• Dzisiaj dzieci z klas II szkoły nr 113 przyjmą Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 11:00, a dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Jadwigi na Mszy świętej o godz. 12:30. Polecamy te dzieci i ich rodziny opiece Bożej i wstawiennictwu bł. Jana Pawła II, aby wytrwały w wierności Chrystusowi przez całe życie. Natomiast w przyszłą niedzielę dzieci z klas II ze Szkoły nr 21 przyjmą Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 11:00. Wcześniej, o godz. 9:30, rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas III z tejże Szkoły. Zapraszamy.
  • Dziś także Zespół Charytatywny przeprowadza składkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca dla najbiedniejszych.
  • W środę o godz. 8:45 w naszym kościele odprawiona będzie Msza święta w dniu Patrona Gimnazjum nr 12 im. Kardynała Karola Wojtyły. Do wspólnej modlitwy zapraszamy uczniów, nauczycieli wraz z Dyrekcją, wszystkich pracowników szkoły oraz rodziców.
  • Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Ludźmierza, na Krzeptówki i na Bachledówkę w poniedziałek 20 czerwca. Koszt 30 zł., zapisy w zakrystii.
  • Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga" informuje, że są jeszcze wolne miejsca na obóz rekreacyjno-sportowy nad morzem w Mrzeżynie. Termin od 21 lipca do 5 sierpnia - pełne 14 dni pobytu nad morzem. Cena dla dzieci i młodzieży z klubu 1.300,00 zł dla dzieci spoza klubu 1.400,00zł. Cena obejmuje zakwaterowanie w ośrodku Bryza, pełne wyżywienie, dojazd autokarem, ubezpieczenie, opiekę kadry oraz miejscowe atrakcje. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej. Zapisy w biurze klubu od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-18.00.
  • Przed kościołem jest sprzedawana płyta DVD z materiałem wideo z pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w naszej świątyni w dniu 9 czerwca 1997 roku. Jest to jedyna taka pamiątka nawiedzenia naszego kościoła przez błogosłowionego Jana Pawła II. Zapraszamy do zakupu tego historycznego już materiału.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00. We wtorek, z racji 17 dnia miesiąca, nabożeństwo połączone będzie z modlitwami do naszej patronki św. Jadwigi, a w środę z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zakończy ją o godz. 18:00 nabożeństwo majowe oraz odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego i litanii do błogosławionego Jana Pawła II.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Włodzimierz Wójcicki z ul. Rusznikarskiej 16, Zdzisław Sworek z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Dolorosa Sieczko z ul. Krowoderskich Zuchów 9, Józef Dej z ul. Stachiewicza 47, Władysław Olszewski z ul. Wybickiego 1 i Franciszek Brzęk z ul. Batalionu „Skała” AK 8. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11