Niedziela, 29 marca 2020 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona V Niedziela Wielkiego Postu

Aktualności 2 kwietnia 2011 wyświetleń: 1848

Ogłoszenia na 4 Niedzielę Wielkiego Postu

Zapisy na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z parafii, przyjmujemy w kancelarii i zakrystii od 4 do 8 kwietnia. Wydawanie paczek w poniedziałek
11 kwietnia od godz. 15.00 do 17.00
w sali przy kuchni św. Jadwigi.

• Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w środę o 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na drogi krzyżowe: o 8:30, 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00.
  • W ramach przygotowania do majowej beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II zapraszamy w każdą sobotę do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30. Natomiast poniedziałkowe katechezy dla dorosłych poświęcamy rozważaniu nauczania Jana Pawła II zawartego w Jego licznych pismach. Serdecznie zapraszamy wszystkich w poniedziałek o godz. 19:30 do sali nr 6.
  • Zespół charytatywny przeprowadza dzisiaj zbiórkę do puszek po każdej Mszy św. na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.
  • Dzięki życzliwości kierownictwa pobliskiego sklepu „Tesco”, zespół charytatywny przeprowadzi również zbiórkę żywności dla najuboższych rodzin naszej parafii w dniach 7 i 8 kwietnia, od godz.10.00 do 17.00. Gorąco prosimy o włączenie się w tę akcję.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę 10 kwietnia zespół charytatywny przeprowadzi przed kościołem zbiórkę do puszek na wakacyjny wyjazd rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla osób starszych i chorych z naszej parafii. Za każdy gest serca szczerze dziękujemy.
  • Po Gorzkich Żalach przed kościołem oraz w zakrystii, można nabyć świąteczne baranki z Caritas.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O 18:00 Godzina Święta w intencji powołań. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 17:45.
  • Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie we wtorek 5 kwietnia po Mszy świętej wieczornej do sali nr 6.
  • W tym roku nie zbieramy pieniędzy na kwiaty do Bożego Grobu na tacę podczas Gorzkich Żali. Prosimy natomiast o składanie ofiar na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za każdy datek.
  • W dniach od 1 do 5 października tego roku w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Przyjadą w tych dniach do Krakowa pielgrzymi z całego świata. Prosimy o przyjęcie ich w dniach Kongresu na nocleg w swoim domu. Okażmy miłosierdzie gościom z zagranicy i odpowiedzmy na Chrystusowe słowa: „byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie”. Wszystkich mających taką możliwość i chcących przyjąć gości prosimy, aby zapisali się w zakrystii dzisiaj po Mszy świętej.
  • Zapraszamy na konferencję pt.: „Współczesne zagrożenia duchowe”, która odbędzie się 9 kwietnia w Sanktuarium w Łagiewnikach. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Multimedis” w Krakowie zaprasza kobiety w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Szczegóły także w gablocie przed kościołem.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisław Mikołajczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 25 i Janina Wawak z ul. Krowoderskich Zuchów 26. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11