Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Aktualności 21 maja 2011 wyświetleń: 1740

Ogłoszenia na 5 Niedzielę Wielkanocną

W dniu dzisiejszym wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na Rynek Główny na imprezę „S.O.S. dla Afryki". W programie wiele koncertów, m.in. Arki Noego. Ponadto gra terenowa dla rodziców z dziećmi „Z Janem Pawłem II dookoła świata”, przebieralnia afrykańska i wiele niespodzianek. Początek imprezy o 14:00 na Rynku Głównym w Krakowie pod Ratuszem. Organizatorzy imprezy: Fundacja Kapucyni i Misje serdecznie wszystkich zapraszają.

• Dzieci z klas II szkoły nr 21 przyjmą dziś Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 11:00. Polecamy je wraz z rodzinami opiece Bożej i wstawiennictwu bł. Jana Pawła II. Wcześniej, o godz. 9:30, rocznica I Komunii Św. dzieci z klas. III z tej samej szkoły. Natomiast w przyszłą niedzielę rocznica I Komunii Św.: dzieci z klas III ze Szkoły nr 113 na Mszy św. o godz. 9:30, a dzieci z klas III ze Szkoły Św. Jadwigi o godz. 11:00. Zapraszamy.
  • W poniedziałek po Mszy św wieczornej, czyli ok. godz. 19:00, spotkanie rodziców ministrantów i lektorów, którzy wyjeżdżają na wspólne wakacje.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00.
  • W piątek zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
  • Przed kościołem jest sprzedawana płyta DVD z materiałem wideo z pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w naszej świątyni w 1997 roku. Jest to jedyna taka pamiątka nawiedzenia naszego kościoła przez błogosłowionego Jana Pawła II.
  • Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga" informuje, iż w najbliższy weekend na obiektach sportowych na terenie Parafii Świętej Jadwigi odbędzie się Parafiada Archidiecezji Krakowskiej dla regionu Małopolski pod Honorowym Partonatem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. W parafiadzie wystartuje około 500 młodych zawodników z PKS-ów, UKS-ów, świetlic środowiskowych oraz szkół. W sobotę 28.05 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do Kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy na konkurs plastyczny, który rozpocznie się o około godziny 11.00 i potrwa do końca rozgrywek sportowych. W piątek 27.05 zapraszamy dziewczynki na warsztaty gimnastyczne. Zarówno w warsztatach, jak i w konkursie plastycznym mogą brać udział wszystkie chętne dzieci.
  • W sobotę 28 maja wyruszy jednodniowa IV Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach do Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Powrót z Kalwarii do Krakowa autokarami. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pielgrzymki proszeni są o zapisywanie się do 26 maja w punkcie informacji koło Domu Duszpasterskiego w Łagiewnikach.
  • Na stronie 8 dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” redakcja informuje o akcji „Ratuj Maluchy” oraz o konieczności zebrania 100 000 odręcznych podpisów do końca roku szkolnego. Sprawa dotyczy prawa polskich rodzin do decydowania o edukacji ich dzieci wobec najnowszej reformy w szkolnictwie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Irena Radzik z ul. Rusznikarskiej 11, Mieczysław Gajek z ul. Krowoderskich Zuchów 14, Bożena Ostrowska z ul. Palacha 11 i Józefa Pawlik z ul. Stachiewicza 25. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11