Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Aktualności

Aktualności 9 kwietnia 2011 wyświetleń: 2279

Ogłoszenia na 5 Niedzielę Wielkiego Postu

W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Rekolekcje rozpocznie Msza św. wieczorna z pierwszą nauką ogólną. Bezpośrednio po tej Mszy św. droga krzyżowa z rozważaniami rekolekcyjnymi ulicami naszej parafii, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy zabrać ze sobą świece. Z tego powodu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17:45 i o 20:00. Jedynie o godz. 8:30 będzie droga krzyżowa dla dorosłych, a o 17:00 droga krzyżowa dla dzieci, po której nagrodzimy je za liczny i sumienny udział w tym nabożeństwie przez cały Wielki Post.

  • Dokładny program rekolekcji i całego Triduum Paschalnego rozdawany jest przed kościołem przez ministrantów, a także dostępny jest tutaj. Bardzo prosimy, aby zabrać dziś po Mszy program rekolekcji, tak aby w każdym domu był on dostępny. Zwracamy szczególną uwagę, iż poza spotkaniami i naukami ogólnymi odbędą się także nauki stanowe dla małżeństw, oraz specjalne spotkania: dla młodzieży licealnej, pracującej i studentów, dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, a także dla osób, które niezależnie od wieku z rożnych powodów żyją samotnie. Skorzystajmy z tych szczególnych zaproszeń. Prosimy też o zapisywanie w zakrystii osób chorych, które odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 11:00 w kaplicy i na spotkanie w sali pod plebanią. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek i wtorek następnego tygodnia. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcyjnych spotkaniach, które u progu Wielkiego Tygodnia bedą najlepszą pomocą w głębokim przeżyciu tych najważniejszych dni w roku. Rekolekcje wygłoszą w formie dialogowanej ks. Adam Podbiera i ks. Jan Szczepaniak.
  • Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w środę o 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Po Mszy św. przeprowadzimy konkurs na najpiękniejszą palmę.
  • Dziękujemy kierownictwu pobliskiego sklepu „Tesco” za możliwość przeprowadzenia przez zespół charytatywny zbiórki żywności w ubieglym tygodniu. Dzięki ofiarności wielu osób mogliśmy przygotować paczki świąteczne, które będziemy wydawać zapisanym osobom w poniedziałek 11 kwietnia od godz. 15.00 do 17.00 w sali przy kuchni św. Jadwigi.
  • Dzisiaj zespół charytatywny przeprowadza przed kościołem zbiórkę do puszek na wakacyjny wyjazd rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla osób starszych i chorych z naszej parafii. Za każdy dar serca szczerze dziękujemy.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę kiermasz pamiatek i kwestę na wyjazd wakacyjny prowadzić będzie działająca przy naszej parafii grupa osób niepełnosprawnych "Bystrzaki".
  • Także dziś i w niedzielę za tydzień Klub Seniora z ul. Krowoderskich Zuchów 6 prowadzi przy kościele kiermasz wyrobów terapii zajęciowej, z którego dochód przeznaczony jest na bieżącą działalność klubu.
  • Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, składane do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła.
  • Ks. Dariusz Oko organizuje pielgrzymkę do śląskiego sanktuarium Góra św. Anny oraz do Drezna i jego okolic. Więcej informacji w gablocie przed kościołem oraz tutaj.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Józefy Molęda z ul. Rusznikarskiej 1, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16
Wszystkich rekordów:

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r. 

utworzono : 2019-06-11
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne