Czwartek, 21 listopada 2019 r. imieniny: Janusza, Marii, Reginy Czwartek XXXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny

Aktualności 6 marca 2011 wyświetleń: 1705

Ogłoszenia na 9 Niedzielę Zwykłą

Przygotowaniem do owocnego przeżycia rozpoczynającego się Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona miała miejsce dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek.

• Dziś rozpocznie się ona po mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00. Natomiast jutro i pojutrze adoracja rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do godz. 18:30. Adoracja ma charakter przebłagalny za nasze grzechy. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie, aby kościół nie był w tym czasie pusty i by Eucharystyczny Jezus nie był pozostawiony przez nas Sam.
  • W środę 9 marca - Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godz.: 6:30, 7.00, 8:00, 9.00, 16.00, 17:00 i 18.30. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem, a składka na tacę będzie formą jałmużny postnej. Tego dnia wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego, czyli spożycia najwyżej trzech posiłków dziennie, w tym jednego do syta.
  • W piątek zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odprawimy je o godz. 8:30, o 17.00 dla dzieci, oraz o 17.45 i 20.00. Natomiast od przyszłej niedzieli odprawiać będziemy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Udział w tych wielkopostnych nabożeństwach wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Dziś rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, w którym każdy katolik jest zobowiązany przynajmniej raz przystąpić do tych sakramentów.
  • Dzisiaj zespół charytatywny przeprowadza tradycyjną zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca z góry dziękujemy. Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał baranki wielkanocne Caritas.
  • W niedzielę za tydzień Fundacja „Alma Spei” prowadząca hospicjum domowe dla dzieci nieuleczalnie chorych zbierać będzie przy naszym kościele datki do puszek.
  • Z okazji 148 rocznicy powstania Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w przyszłą niedzielę 13 marca o godz. 17:00 w kościele sióstr Wizytek przy ul. Krowoderskiej 16 zostanie odprawiona Msza święta i rozpoczną się rekolekcje Arcybractwa Straży. Zapraszamy.
  • W czwartek Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 18.00, Mszę Świętą, a po niej na zebranie Koła.
  • Dziś po mszach świętych ministranci rozdają przed kościołem bezpłatne gazetki „Chrystus i Ty”. Artykuły w niej zamieszczone mogą być dobrą lekturą na trwający rok duszpasterski „W komunii z Bogiem” i nadchodzący Wielki Post.
  • Pragniemy jak najlepiej przygotować się do majowej beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Chodzi przede wszystkim o przygotowanie duchowe. W tym celu, w każdą sobotę od 12 marca, aż do beatyfikacji, w naszym kościele będzie od godz. 17:00 do 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do prywatnej adoracji i modlitewnego zamyślenia w ciszy nad tym, czego uczył nas Sługa Boży. W czasie tych adoracji będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Natomiast cotygodniowe spotkania w ramach katechezy dla dorosłych mamy zamiar poświęcić w Wielkim Poście katechezom głoszonym przez Jana Pawła II. Więcej szczegółów podamy za tydzień. Zapraszamy już w najbliższą sobotę o 17:00 na wieczorną adorację.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi wspólnie z Filią Nr. 7 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie realizują kolejną edycję projektu „Podziel się swoim talentem”. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie osoby chętne do udziału w projekcie do Sali Teatralnej przy Parafii dzisiaj o godzinie 15:00. W programie między innymi: wernisaż prac malarskich, pokaz rękodzieła, występy artystyczne i koncert fortepianowy. Zapraszamy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Irena Porębska z ul. Stachiewicza 25, Mariann Wrońska z ul. Stachiewicza 19, Adam Grzesiak z ul. Stachiewicza 27, Władysław Mróz z ul. Batalionu Skała AK 10, Cecylia Broda z ul. Krowoderskich Zuchów 7 i Magdalena Stobierzanin z ul. Krowoderskich Zuchów 13. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie... 3x
aktualizowano: 2011-07-16

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11

Via Crucis