Niedziela, 22 września 2019 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza XXV Niedziela okresu zwykłego

Aktualności 16 kwietnia 2011 wyświetleń: 2656

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po tej Mszy świętej przeprowadzimy konkurs na najpiękniejszą palmę.

• Od piątku trwają w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Dokładny program rekolekcji i całego Triduum Paschalnego jest jeszcze na ulotkach wyłożonych przy wyjściach z kościoła, a także tutaj. Dzisiaj na każdej Mszy świętej ogólne nauki rekolekcyjne. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. O 19:30 zapraszamy na spotkanie w dolnej kaplicy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Natomiast o godz. 20:15 Msza święta w dolnej kaplicy dla młodzieży ponadgimnazjalnej, pracującej i studentów.
  • Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek i wtorek w godzinach od 6:30 do 10:00 i od 16:00 do 19:30. Gorąco zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty właśnie w tych terminach, gdyż będzie wtedy więcej księży przyjezdnych. W następnych dniach będzie to o wiele trudniejsze. W te dwa dni zapraszamy także na nauki rekolekcyjne ogólne o 8:00 i 18:30 oraz na drugą naukę stanową dla małżeństw w poniedziałek o godz. 19:30. Niech rekolekcje wprowadzające nas w Wielki Tydzień bedą najlepszą pomocą w głębokim i godnym przeżyciu tych najważniejszych dni w roku. Rekolekcje głoszą ks. Adam Podbiera i ks. Jan Szczepaniak. Zapraszamy.
  • W czwartek, piątek i sobotę nie będzie mszy świętych rano. Zapraszamy w te dni wszystkich parafian do udziału w wieczornych ceremoniach paschalnych. Program Triduum dostępny jest tutaj.
  • Wielki Czwartek. O godz. 18.30 Msza Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem umycia nóg. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” w kaplicy Matki Bożej i adoracja do godz. 22.00.
  • Wielki Piątek. Dzień Śmierci Chrystusa. Adoracja w „ciemnicy” w dolnej kaplicy rozpocznie się o 6 rano, a zakończy ją Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa dla wszystkich w górnym kościele o godz. 16:00. O 17.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja przez całą noc oraz w sobotę do godz. 18.00. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła i wydrukowany na ulotkach z programem rekolekcji. Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego.
  • Wielka Sobota. Święcenie pokarmów od 9.00 do 17.00, co 15 minut. O godzinie 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia kończy się Święte Triduum Paschalne. Jest to największe Święto wszystkich chrześcijan.
  • Wspólnota osób Niepełnosprawnych „Bystrzaki” spotykająca się przy naszej parafii wyraża wielką wdzięczność za ofiary złożone na adwentowej zbiórce, które pomogły w zorganizowaniu zimowego wspólnotowego wyjazdu. Również dziś możemy okazać się ludźmi wielkiego serca: Bystrzaków możemy spotkać przy wyjściu z kościoła i okazać im pomoc materialną na wyjazd wakacyjny, za którą serdecznie dziękują.
  • Dziękujemy za ofiary na kwiaty i budowę Grobu Bożego, składane do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła.
  • Przypominamy o możliwości przekazania 1 % podatku na działalność naszego Parafialnego Klubu Sportowego "Jadwiga".
  • Pod chórem pojawiło się specjalne stoisko z prasą religijną. W najbliższym czasie zwiększy się ilość tytułów tam dostępnych. Zachęcamy do korzystania z wartościowej prasy, gdyż każdy mający ambicję wiedzieć nieco więcej na temat swojej wiary, będzie mógł znaleźć tam coś dla siebie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Leszek Kosydar z ul. Wybickiego 3 i Krzysztof Rokicki z ul. Palacha 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11

Via Crucis