Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Środa, 08 lipca 2020 r. imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety Środa XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana z Dukli

Aktualności

Aktualności 16 kwietnia 2011 wyświetleń: 2789

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po tej Mszy świętej przeprowadzimy konkurs na najpiękniejszą palmę.

 • Od piątku trwają w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Dokładny program rekolekcji i całego Triduum Paschalnego jest jeszcze na ulotkach wyłożonych przy wyjściach z kościoła, a także tutaj. Dzisiaj na każdej Mszy świętej ogólne nauki rekolekcyjne. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. O 19:30 zapraszamy na spotkanie w dolnej kaplicy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Natomiast o godz. 20:15 Msza święta w dolnej kaplicy dla młodzieży ponadgimnazjalnej, pracującej i studentów.
 • Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek i wtorek w godzinach od 6:30 do 10:00 i od 16:00 do 19:30. Gorąco zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty właśnie w tych terminach, gdyż będzie wtedy więcej księży przyjezdnych. W następnych dniach będzie to o wiele trudniejsze. W te dwa dni zapraszamy także na nauki rekolekcyjne ogólne o 8:00 i 18:30 oraz na drugą naukę stanową dla małżeństw w poniedziałek o godz. 19:30. Niech rekolekcje wprowadzające nas w Wielki Tydzień bedą najlepszą pomocą w głębokim i godnym przeżyciu tych najważniejszych dni w roku. Rekolekcje głoszą ks. Adam Podbiera i ks. Jan Szczepaniak. Zapraszamy.
 • W czwartek, piątek i sobotę nie będzie mszy świętych rano. Zapraszamy w te dni wszystkich parafian do udziału w wieczornych ceremoniach paschalnych. Program Triduum dostępny jest tutaj.
 • Wielki Czwartek. O godz. 18.30 Msza Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem umycia nóg. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” w kaplicy Matki Bożej i adoracja do godz. 22.00.
 • Wielki Piątek. Dzień Śmierci Chrystusa. Adoracja w „ciemnicy” w dolnej kaplicy rozpocznie się o 6 rano, a zakończy ją Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa dla wszystkich w górnym kościele o godz. 16:00. O 17.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja przez całą noc oraz w sobotę do godz. 18.00. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła i wydrukowany na ulotkach z programem rekolekcji. Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego.
 • Wielka Sobota. Święcenie pokarmów od 9.00 do 17.00, co 15 minut. O godzinie 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia kończy się Święte Triduum Paschalne. Jest to największe Święto wszystkich chrześcijan.
 • Wspólnota osób Niepełnosprawnych „Bystrzaki” spotykająca się przy naszej parafii wyraża wielką wdzięczność za ofiary złożone na adwentowej zbiórce, które pomogły w zorganizowaniu zimowego wspólnotowego wyjazdu. Również dziś możemy okazać się ludźmi wielkiego serca: Bystrzaków możemy spotkać przy wyjściu z kościoła i okazać im pomoc materialną na wyjazd wakacyjny, za którą serdecznie dziękują.
 • Dziękujemy za ofiary na kwiaty i budowę Grobu Bożego, składane do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła.
 • Przypominamy o możliwości przekazania 1 % podatku na działalność naszego Parafialnego Klubu Sportowego "Jadwiga".
 • Pod chórem pojawiło się specjalne stoisko z prasą religijną. W najbliższym czasie zwiększy się ilość tytułów tam dostępnych. Zachęcamy do korzystania z wartościowej prasy, gdyż każdy mający ambicję wiedzieć nieco więcej na temat swojej wiary, będzie mógł znaleźć tam coś dla siebie.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Leszek Kosydar z ul. Wybickiego 3 i Krzysztof Rokicki z ul. Palacha 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16
Wszystkich rekordów:

UWAGA!!!

Ograniczenia w ilości osób obecnych na Mszach świętych i działaniu kancelarii od 24 marca 2020

utworzono : 2020-03-24
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne