Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Aktualności 23 kwietnia 2011 wyświetleń: 2086

Ogłoszenia na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiejsza Uroczystość to największe Święto wszystkich chrześcijan. Kończy ona Święte Triduum Paschalne. Wyrażamy naszą radość, gdyż Chrystusa powstał z grobu i zwyciężył śmierć. Znakiem tego wydarzenia jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu.

• Wszystkim, którzy przychodzą do naszego kościoła, parafianom i gościom, składamy najlepsze życzenia świąteczne, by radość wielkanocna trwała w sercach jak najdłużej i była zaczynem wszelkiego dobra. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory.
  • Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Jutro przypada także święto św. Marka Ewangelisty - patrona ks. Proboszcza. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 12:30, a w intencji ks. Jarosława, który także ma tego dnia imieniny o godz. 8:00.
  • Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i budowę Bożego Grobu oraz za wszystkie dary złożone dla najbiedniejszych. Siostrze Margericie i całemu Zespołowi Charytatywnemu dziękujemy za przygotowanie i rozdanie paczek oraz bardzo wiele pracy na rzecz najbiedniejszych na te Święta.
  • Dziękujemy serdecznie stałej ekipie, czyli Siostrze Julii oraz lektorom i innym osobom, które jak co roku zbudowały Ciemnicę i Boży Grób, wkładając w to wiele pracy i poświęcenia. Dziękujemy także za przygotowanie i oprawę uroczystości Wielkiego Tygodnia całej Służbie Liturgicznej oraz Siostrze Mariannie, chórowi, scholi, siostrom katechetkom, dzieciom i młodzieży. Księżom za wytrwałą posługę w konfesjonale. W końcu wszystkim parafianom i gościom Bóg zapłać za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych, a także w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę i skupienie.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia i odpust w Łagiewnikach.
  • Tego dnia Papież Benedykt XVI dokona w Rzymie uroczystej beatyfikacji naszego Rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. W związku z tą uroczystością zapraszamy w sobotę 30 kwietnia na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, po której odprawimy Mszę świętą dziękczynną o 18:30. Po niej zapraszamy na czuwanie w kościele przygotowane przez naszą młodzież, które zakończy o 21:00 Apel Jasnogórski. Naszą żarliwą modlitwą podziękujmy za osobę polskiego Papieża oraz za to, że dane nam było żyć w czasach tego wyjątkowego pontyfikatu.
  • Pod chórem można kupować najnowszą prasę religijną, wrzucając należność do zamontowanej tam skarbony, zgodnie z wywieszonym cennikiem. Świąteczny numer „Przewodnika katolickiego” jest wyjątkowo dostępny w zakrystii, gdyż dołączony jest do niego specjalny modlitewnik. Zachęcamy do kupowania wartościowej prasy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Tadeusz Rybka z ul. Wybickiego 14 i Emilia Południak z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11