Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Aktualności

Aktualności 23 kwietnia 2011 wyświetleń: 2086

Ogłoszenia na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiejsza Uroczystość to największe Święto wszystkich chrześcijan. Kończy ona Święte Triduum Paschalne. Wyrażamy naszą radość, gdyż Chrystusa powstał z grobu i zwyciężył śmierć. Znakiem tego wydarzenia jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu.

  • Wszystkim, którzy przychodzą do naszego kościoła, parafianom i gościom, składamy najlepsze życzenia świąteczne, by radość wielkanocna trwała w sercach jak najdłużej i była zaczynem wszelkiego dobra. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory.
  • Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Jutro przypada także święto św. Marka Ewangelisty - patrona ks. Proboszcza. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 12:30, a w intencji ks. Jarosława, który także ma tego dnia imieniny o godz. 8:00.
  • Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i budowę Bożego Grobu oraz za wszystkie dary złożone dla najbiedniejszych. Siostrze Margericie i całemu Zespołowi Charytatywnemu dziękujemy za przygotowanie i rozdanie paczek oraz bardzo wiele pracy na rzecz najbiedniejszych na te Święta.
  • Dziękujemy serdecznie stałej ekipie, czyli Siostrze Julii oraz lektorom i innym osobom, które jak co roku zbudowały Ciemnicę i Boży Grób, wkładając w to wiele pracy i poświęcenia. Dziękujemy także za przygotowanie i oprawę uroczystości Wielkiego Tygodnia całej Służbie Liturgicznej oraz Siostrze Mariannie, chórowi, scholi, siostrom katechetkom, dzieciom i młodzieży. Księżom za wytrwałą posługę w konfesjonale. W końcu wszystkim parafianom i gościom Bóg zapłać za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych, a także w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę i skupienie.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia i odpust w Łagiewnikach.
  • Tego dnia Papież Benedykt XVI dokona w Rzymie uroczystej beatyfikacji naszego Rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. W związku z tą uroczystością zapraszamy w sobotę 30 kwietnia na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, po której odprawimy Mszę świętą dziękczynną o 18:30. Po niej zapraszamy na czuwanie w kościele przygotowane przez naszą młodzież, które zakończy o 21:00 Apel Jasnogórski. Naszą żarliwą modlitwą podziękujmy za osobę polskiego Papieża oraz za to, że dane nam było żyć w czasach tego wyjątkowego pontyfikatu.
  • Pod chórem można kupować najnowszą prasę religijną, wrzucając należność do zamontowanej tam skarbony, zgodnie z wywieszonym cennikiem. Świąteczny numer „Przewodnika katolickiego” jest wyjątkowo dostępny w zakrystii, gdyż dołączony jest do niego specjalny modlitewnik. Zachęcamy do kupowania wartościowej prasy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Tadeusz Rybka z ul. Wybickiego 14 i Emilia Południak z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2011-07-16
Wszystkich rekordów:

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r. 

utworzono : 2019-06-11
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne