Niedziela, 29 marca 2020 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona V Niedziela Wielkiego Postu

Aktualności 29 kwietnia 2011 wyświetleń: 2180

PROCESJA NA SKAŁKĘ

Zaproszenie do udziału w procesji
ku czci świętego Stanisława Biskupa i Męczennika

Drodzy Bracia i Siostry!

Przeżywamy dzisiaj, w niedzielę Bożego Miłosierdzia, beatyfikację Jana Pawła II. Dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar nowego błogosławionego, za świętość Jego życia i apostolskiej posługi, której byliśmy świadkami. Wdzięczność tę pragniemy wyrazić podczas zbliżającej się procesji ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, która przypada w niedzielę po beatyfikacji, 8 maja. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku czci Świętego Patrona, odprawianą przy Jego grobie w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem będzie jednak tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę, która wyruszy o godz. 8:30. Msza św. na Skałce rozpocznie się ok. godz. 10:00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi kard. Camillo Ruini były wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej, który otworzył i przeprowadził proces beatyfikacyjny Jana Pawła II na poziomie diecezjalnym.

Zwracam się do wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej z serdecznym zaproszeniem do udziału w uroczystościach ku czci św. Stanisława BM. Procesja z Wawelu na Skałkę od wieków miała charakter święta kościelnego, ale także patriotycznego i narodowego. Dlatego proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich.

Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci Patrona Polski będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i patriotyzmu. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II, którego Bóg wezwał na stolicę św. Piotra w Rzymie od grobu św. Stanisława. Dziękujmy również za dar ubiegłorocznej kanonizacji krakowskiego świętego Stanisława Kazimierczyka.

Na trud organizacji i uczestnictwa w procesji ku czci św. Stanisława z serca Wam błogosławię.

Stanisław kard. Dziwisz
Metropolita Arcybiskup Krakowski
Kraków, dnia 17 kwietnia 2011 r.

aktualizowano: 2011-05-08

Uśmiech św. Jadwigi wideorelacje z odpustu

Wideorelacja z wydarzen towarzyszących tegorocznej Uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Krolowej 07-09 czerwca 2019 r.

utworzono : 2019-06-11