Niedziela, 24 lipca 2016 r. imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny XVII Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Kingi

Aktualności 4 grudnia 2011 wyświetleń: 4704 Admin.

Poświęcenie medalików

W niedzielę 4 grudnia kilka dni przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej zostały pobłogosławione i przekazane medaliki.

Modlitwa poświęcenia medalików:

Wszechmogący Boże, ty zachowałeś Maryję Pannę od wszelkiej zmazy grzechu, aby stała się Matką Twojego umiłowanego Syna i wzorem świętości dla Twoich przybranych dzieci. Uświęć swoim błogosławieństwem te medaliki, które będziemy nosić na znak czci i miłości dla naszej Niepokalanej Matki. Przez Jej orędownictwo wspomagaj nas w walce z grzechem, abyśmy zawsze zachowali godność Twoich przybranych dzieci i mogli radować się w wieczności oglądaniem Ciebie razem z Maryją i Wszystkimi Świętymi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

aktualizowano: 2011-12-04

Uroczystość Bożego Ciała

W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii, które jest naszym wyznaniem wiary. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci pierwszokomunijne w białych strojach, dzieci z klas I i przedszkolne do sypania kwiatów.  Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie od kościoła ulicami: Wybickiego, Krowoderskich Zuchów i Łokietka do kościoła. Prosimy o zaangażowanie przy budowie i dekoracji ołtarzy: I - przy Krzyżu jubileuszowym, II - przy figurce Matki Bożej, III - przy figurce Pana Jezusa i IV - przy Krzyżu Papieskim obok kościoła. O historii Uroczystości Bożego Ciała można przeczytać tutaj

utworzono : 2014-06-16

IX Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 21 maja wyruszy jednodniowa IX Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 18 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego lub w parafii MB Królowej Polski na Nowym Ruczaju. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.

utworzono : 2016-05-14

Spotkanie dla osób przyjmujących pielgrzymów ŚDM

Zapraszamy na spotkanie osoby, które zdeklarowały przyjęcie pielgrzymów w czasie ŚDM w najbliższy piątek 6 maja o godz. 20:00 w sali teatralnej.

utworzono : 2016-05-01

2016 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone