Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Niedziela, 12 lipca 2020 r. imieniny: Brunona, Jana, Wery XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 30 listopada 2013 wyświetleń: 1242

1 Niedziela Adwentu

Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, ale także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną roratami.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek  - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 • w sobotę     - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 • w niedzielę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 • Od poniedziałku zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie, codziennie o godz. 6:30. Z tego powodu, przez cały Adwent nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy na roraty wszystkich parafian, szczególnie dzieci. Codziennie będziemy rozdawać im obrazki, a także losować nagrody. Prosimy, aby na jutrzejsze pierwsze roraty, dzieci zrobiły serduszka z imieniem i nazwiskiem oraz z postanowieniem adwentowym. Przypominamy także o wykonaniu lampionów adwentowych, gdyż każda msza roratnia zaczyna się procesją z lampionami.
 • Na wszystkich Mszach świętych święcimy dziś opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Są to specjalne zestawy opłatkowe ze zdjęciem naszego kościoła. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się właśnie w te zestawy, gdyż opłatki poświęcone i zabrane ze swojego kościoła są znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty bieżącego utrzymania naszego kościoła. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.
 • Zespół Charytatywny przeprowadza dziś zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich oraz na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla chorych i samotnych naszej parafii. Za każdy dar serca gorąco dziękujemy.
 • Zespół Charytatywny rozprowadzać będzie od przyszłej niedzieli świece Caritas  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które zapłoną na naszych stołach w Święta. 
 • Podobnie jak w ubiegłych latach, dzisiaj w naszym kościele pojawiło się „Drzewko dobroci”, na którym zawieszone są ”gwiazdki” z wypisanymi potrzebami ludzi najbardziej oczekujących na gesty dobroci. Każdy kto chciałby przygotować anonimową paczkę na Święta dla potrzebujących, proszony jest o podejście do drzewka i zabranie jednej gwiazdki, na której wypisane są potrzeby. Paczki z odpowiednim numerem prosimy przynieść w niedzielę za dwa tygodnie, czyli w 3 niedzielę Adwentu i położyć pod choinką w kościele, a młodzież dostarczy je pod odpowiedni adres. Zachęcamy do skorzystania z tej formy świątecznej pomocy, która w ostatnich dwóch latach spotkała się z bardzo dużym odzewem i wielu ubogim parafianom przysporzyła mnóstwo radości i wzruszeń.
 • Zmianka tajemnic różańcowych będzie w poniedziałek 2 grudnia, po Mszy św. wieczornej.                      
 • Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w tym miesiący wyjątkowo w poniedziałek 2 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 • Zapraszamy na spotkanie młodzież z klas I i II gimnazjum we wtorek i w środę w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00. Natomiast kandydatów do Bierzmowania z klas III zapraszamy na spowiedź w czwartek od godz. 18:00 i na Mszę św. o godz. 18:30.
 • W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 16:00. O 17:00 będzie dodatkowa Msza św., o 18:00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnej kaplicy. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy chorych i starszych na Mszę św. o 11:00 i na spotkanie w sali. Natomiast o 17:45 pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe.
 • W niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 18:00 odprawimy Akatyst – piękne, starożytne nabożeństwo ku czci Bogurodzicy, wywodzące się z Bizancjum, praktykowane w Kościołach wschodnich. Zapraszamy wszystkich do tej wyjątkowej modlitwy ku czci Matki Bożej i zachęcamy do włączenia się we wspólny śpiew.
 • Maltańska Służba Medyczna prowadzi dziś przy naszym kościele Akcję Cukier, w ramach której będzie możliwość zrobienia pomiaru cukru i ciśnienia tętniczego krwi. Akcja ma na celu zebranie funduszy na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z domów dziecka. Stoisko medyczne jest zlokalizowane w korytarzu przy wejściu do dolnej kaplicy.
 • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi zaprasza wszystkie dzieci i młodzież uczęszczającą na zajęcia do Centrum na spotkanie ze Św. Mikołajem w piątek 6 grudnia o godz. 17.30 do Sali Teatralnej. Serdecznie zapraszamy.
 • Nowo powstające Centrum Kreatywnego Rozwoju, Edukacji i Zabawy przy ulicy Wybickiego 42a zaprasza dzieci i młodzież z okazji św. Mikołaja w piątek 6 grudnia od 17:00 do 21:00. Organizatorzy zapraszają najpierw dzieci, a potem młodzież i zapewniają radosną zabawę, darmowe prezenty i niezapomniane przeżycia. Szczegóły na plakatach. 
 • W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie możliwość zakupienia miodu od naszych krowoderskich Pszczelarzy.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności.  Są to śp.: Janina Adamczyk z ul. Stachiewicza 29, Janina Jednaka z ul. Batalionu „Skała” AK 4, Bogumiła Sokołowska z ul. Krowoderskich Zuchów 20 i  Anastazja Kubacka z ul. Krowoderskich Zuchów 26. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-12-06
Wszystkich rekordów:

15. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-11

14. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-04

13. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-26

12. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-20

11. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-13
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne