Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Wincentego, św. Wincentego Pallottiego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 2 grudnia 2017 wyświetleń: 1095

1. Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w czwartek - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 • w piątek      - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

 • Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, ale także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę św. zwaną roratami.
 • Od poniedziałku zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie, codziennie o godz. 6:30. Z tego powodu, przez cały Adwent nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy na roraty wszystkich parafian, a szczególnie dzieci. Podobnie jak w ubiegłym  roku typowe roraty dziecięce będziemy odprawiać trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Tylko w te trzy dni będą kazania dla dzieci oraz będziemy im rozdawać obrazki roratnie. W pozostałe dni, czyli we wtorki, czwartki i soboty, będą roraty z kazaniem dla starszych. Oczywiście chętne dzieci mogą przychodzić codziennie. Prosimy, aby na pierwsze roraty dzieci zrobiły podpisane serduszka z postanowieniem adwentowym. Przypominamy także o wykonaniu lampionów adwentowych, gdyż każda Msza św. roratnia zaczyna się procesją z lampionami.
 • Na wszystkich Mszach świętych święcimy dziś opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Są to specjalne zestawy opłatkowe ze zdjęciem naszego kościoła. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się właśnie w te zestawy, gdyż opłatki poświęcone i zabrane ze swojego kościoła są znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty bieżącego utrzymania naszego kościoła. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.
 • Zespół Charytatywny prowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich oraz na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla chorych i samotnych naszej parafii. Także od dzisiaj sprzedawane są świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 • Dzisiaj pojawiło się w naszym kościele „Drzewko dobroci”. Podobnie jak w ubiegłych latach zawieszone są na nim ”gwiazdki” z wypisanymi potrzebami ludzi oczekujących na gesty dobroci. Prosimy, aby przygotowane i opisane numerem paczki przynieść pod choinkę już na przyszłą niedzielę, gdyż tegoroczny adwent trwa krócej i chcemy zdążyć dostarczyć wszystkie paczki. Bardzo prosimy także, aby paczki nie były zbyt duże i ciężkie. Zachęcamy do skorzystania z tej formy świątecznej pomocy, która w ostatnich latach spotkała się z bardzo dużym odzewem i wielu ubogim parafianom przysporzyła mnóstwo radości i wzruszeń.               
 • W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. 19:00 zapraszamy wszystkich na kolejną już adorację Najświętszego Sakramentu Chrystus na Krowodrzy. Dziś rozdajemy przy kościele zaproszenia na to spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.
 • W piątkową Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w godzinach od 12:00 do 13:00 w południe kościół będzie dostępny na modlitwę w ramach tzw. "Godziny Łaski", zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montechiari. Niech nasza modlitwa w czasie „Godziny łaski” wyprosi u Boga jak najwięcej dobrych owoców dla całej naszej wspólnoty i dla każdego z nas. Natomiast o godz. 20:00 tego dnia będzie dodatkowa Msza św. w kaplicy Matki Bożej.
 • W sobotę 9 grudnia przed wieczorną Mszą Świętą przywitamy w naszym kościele Relikwie Świętego Jana Pawła II, w ramach ich peregrynacji, która zakończy się na drugi dzień, czyli w przyszłą niedzielę. Relikwie podarowane zostały Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej  przez ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Ich peregrynacja odbywa się sukcesywnie w tych parafiach Archidiecezji Krakowskiej, w których działają Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału i uczczenia Relikwi Świętego Jana Pawła II na Mszach Świętych w sobotę o godz.18.30 i w przyszłą niedzielę.
 • Także w przyszłą sobotę o godz. 18:00 Msza św. w kaplicy św. Jadwigi w Centrum Nie lękajcie się w Łagiewnikach.
 • W niedzielę za tydzień o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza serdecznie na "Pokaz Mikołajowy dla Parafian” który odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 grudnia o  godz. 13:00 w sali teatralnej.
 • Również w przyszłą niedzielę naszym gościem będzie misjonarz o. Jerzy Wilk Kamilianin.
 • W środę zapraszamy na spotkanie Braterstwa Chorych, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 14:30 w dolnej kaplicy. Po Mszy św. spotkanie w salce pod plebanią.
 • Dyrekcja XIV LO im. Mikołaja Kopernika w Krakowie przy ul. Chełmońskiego zaprasza absolwentów na Jubileusz 60-lecia Szkoły. Uroczystość odbędzie się w czwartek 7 grudnia w naszym kościele. O godz. 13:00 Msza św., a o 14:00 gala jubileuszowa w sali teatralnej.
 • Jak co roku, w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 31 grudnia o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2017 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy, aby jak najszybciej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
 • Dziś po Mszach św. ministranci i lektorzy naszej parafii rozprowadzają poświęcone sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
 • Natomiast za tydzień Wspólnota Osób Niepełnosprawnych "Bystrzaki" zaprasza na kiermasz świąteczny. Będą oferować wykonane przez siebie ozdoby świąteczne.
 • Zaprzyjaźnieni pszczelarze sprzedają dzisiaj przy kościele miód.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Julia Stokłosa z ul. Stachiewicza 35 A, Barbara Starowicz z ul. Stachiewicza 31, Roman Kural z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Stanisław Rokosz z ul. Wybickiego 1 oraz Ewa i Szymon Marchewka z ul. Krowoderskich Zuchów 26. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2017-12-03
Wszystkich rekordów:

2. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-01-18

Niedziela Chrztu Pańskiego

utworzono : 2019-01-12

Święto Trzech Króli

utworzono : 2019-01-04

Niedziela Świętej Rodziny

utworzono : 2018-12-30

4. Niedziela Adwentu

utworzono : 2018-12-23
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne