Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek Wielkanocny

Ogłoszenia

Ogłoszenia 1 grudnia 2018 wyświetleń: 813

1. Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 • w piątek            - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 • w sobotę           - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

 • Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, ale także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę św. zwaną roratami.
 • Od poniedziałku zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie, codziennie o godz. 6:30. Z tego powodu, przez cały Adwent nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy na roraty wszystkich parafian, a szczególnie dzieci. Podobnie jak w ubiegłym  roku typowe roraty dziecięce będziemy odprawiać trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Tylko w te trzy dni będą kazania dla dzieci oraz będziemy im rozdawać obrazki roratnie. W pozostałe dni, czyli we wtorki, czwartki i soboty, będą roraty z kazaniem dla starszych. Oczywiście chętne dzieci mogą przychodzić codziennie. Prosimy, aby na pierwsze roraty dzieci zrobiły podpisane serduszka z postanowieniem adwentowym. Przypominamy także o wykonaniu lampionów adwentowych, gdyż każda Msza św. roratnia zaczyna się procesją z lampionami.
 • Na wszystkich Mszach świętych święcimy dziś opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Są to specjalne zestawy opłatkowe ze zdjęciem naszego kościoła. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się właśnie w te zestawy, gdyż opłatki poświęcone i zabrane ze swojego kościoła są znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty bieżącego utrzymania naszego kościoła. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.
 • Zespół Charytatywny prowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich oraz na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla chorych i samotnych naszej parafii. Na ten cel prowadzona będzie także przez naszą parafię zbiórka żywności w pobliskim sklepie Tesco. Odbędzie się ona w piątek od godz. 15:00 i w sobotę od godz. 10:00. Zapisy na wieczerzę wigilijną dla samotnych i starszych trwają u s. Małgorzaty we wtorki i środy podczas jej dyżuru w sali pod plebanią.
 • Za tydzień pojawi się w naszym kościele „Drzewko dobroci”. Zawieszone będą na nim ”gwiazdki” z wypisanymi potrzebami ludzi oczekujących na gesty dobroci. Będzie można zabrać gwiazdkę i przygotować paczkę, którą tydzień później przyniesiemy do kościoła. 
 • Także za tydzień sprzedawane będą świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza święta dla dzieci.
 • Wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w czwartek 6 grudnia o godz. 19:00. Spotkania wspólnoty odbywają się w każdy poniedziałek o godz.19.15 w salce pod plebanią, na które zapraszamy studentów i młodzież pracującą. 
 • W sobotnią Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w godzinach od 12:00 do 13:00 w południe, kościół będzie dostępny na modlitwę w ramach tzw. "Godziny Łaski", zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montechiari. Niech nasza modlitwa w czasie „Godziny łaski” wyprosi u Boga jak najwięcej dobrych owoców dla całej naszej wspólnoty i dla każdego z nas.
 • W niedzielę za tydzień o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
 • We wtorek 11 grudnia w ramach spotkań Braterstwa Chorych zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 14:30 w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie w salce pod plebanią.
 • Dziś po Mszach św. ministranci i lektorzy naszej parafii rozprowadzają poświęcone sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
 • Zaprzyjaźnieni pszczelarze będą za tydzień sprzedawać miód.
 • W dniu dzisiejszym do godziny 21:00 trwają wybory do Rad Dzielnic Krakowa. Zachęcamy do wzięcia w nich czynnego udziału, by odpowiedzialnie zadecydować o przyszłości naszych Dzielnic.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Fiołek z ul. Pod Fortem 4a, Stanisława Świgoń z ul. Łokietka 57 oraz Krystyna Kękuś z ul. Stachiewicza 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-12-01
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne