Niedziela, 08 grudnia 2019 r. imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza II Niedziela adwentu | Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Ogłoszenia 30 listopada 2019 wyświetleń: 479

1. Niedziela Adwentu

• we wtorek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  • w sobotę   - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

• Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, ale także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę św. zwaną roratami.
  • Od poniedziałku zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie, codziennie o godz. 6:30. Z tego powodu, przez cały Adwent nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy na roraty wszystkich parafian, a szczególnie dzieci. Podobnie jak w ubiegłych  latach typowe roraty dziecięce będziemy odprawiać trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Tylko w te trzy dni będą kazania dla dzieci oraz będziemy im rozdawać obrazki roratnie. W pozostałe dni, czyli we wtorki, czwartki i soboty, będą roraty z kazaniem dla starszych. Oczywiście chętne dzieci mogą przychodzić codziennie. Prosimy, aby na pierwsze roraty dzieci zrobiły podpisane serduszka z postanowieniem adwentowym. Przypominamy także o wykonaniu lampionów adwentowych, gdyż każda Msza św. roratnia zaczyna się procesją z lampionami.
  • Na wszystkich Mszach świętych święcimy dziś opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Są to specjalne zestawy opłatkowe ze zdjęciem naszego kościoła. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się właśnie w te zestawy, gdyż opłatki poświęcone i zabrane ze swojego kościoła są znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty bieżącego utrzymania naszego kościoła. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.
  • Zespół Charytatywny prowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich oraz na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla chorych i samotnych naszej parafii. Na ten cel prowadzona będzie także przez naszą parafię zbiórka żywności w pobliskim sklepie Tesco. Odbędzie się ona w piątek popołudniu i w sobotę cały dzień. Zapisy na wieczerzę wigilijną dla samotnych i starszych u s. Małgorzaty we wtorek i środę, czyli 3 i 4 grudnia, podczas jej dyżuru w sali pod plebanią.
  • Za tydzień 8 grudnia pojawi się w naszym kościele „Drzewko dobroci”. Zawieszone będą na nim ozdoby choinkowe z wypisanymi potrzebami ludzi oczekujących na gesty dobroci. Będzie można zabrać gwiazdkę i przygotować paczkę, którą tydzień później czyli 15 grudnia przyniesiemy do kościoła.
  • Także za tydzień sprzedawane będą świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Za dwa tygodnie, czyli  14, 15 i 16 grudnia, odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi bp Janusz Mastalski. Dokładny program wizytacji podamy za tydzień.
  • Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia, czyli jutro o godz. 18:30.
  • Również w poniedziałek o 19:00 odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych w kaplicy Matki Bożej.
  • We wtorek 3 grudnia zapraszamy na zebranie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej w sali nr 6.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza święta dla dzieci. W sobotę o godzinie 17:45 różaniec fatimski. Natomiast wyjątkowo nie będzie o godz. 11:00 Mszy świętej dla chorych i starszych, gdyż będzie ona tydzień później 14 grudnia o godz. 13:00 z racji wizytacji Ks. Biskupa.
  • Wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w czwartek 5 grudnia o godz. 19:00. Spotkania wspólnoty odbywają się w każdy poniedziałek o godz.19.15 w salce pod plebanią, na które zapraszamy studentów i młodzież pracującą.
  • W niedzielę za tydzień o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
  • Od poniedziałku zapraszamy o godz. 18:00, czyli zawsze przed Mszą świętą wieczorną na adorację Najświętszego Sakramentu. Do tej codziennej modlitwy zaprosił Arcybiskup Metropolita krakowski w ramach tzw. Maratonu Modlitewny z okazji 100-ej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przypadającej w maju 2020 roku, jako dziękczynienie za Jego Osobę i w intencji Ojczyzny.
  • Dziś po Mszach św. ministranci i lektorzy naszej parafii rozprowadzają poświęcone sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
  • Za tydzień będzie przy kościele możliwość nabycia miodu.
  • W niedzielę za tydzień czyli 8 grudnia o godz. 19:30 w sali teatralnej odbędzie się spektakl taneczny pt. Lilia, który w oparciu o tajemnice różańcowe i za pomocą tańca przedstawia historię życia Matki Bożej od Zwiastowania aż do Wniebowzięcia. Więcej informacji na plakatach.
  • Natomiast w poniedziałek 9 grudnia w godzinach od 15:00 do 21:00 odbędzie się w domu parafialnym Dzień Dawcy Szpiku. Już dzisiaj zapraszamy, a więcej szczegółów podamy za tydzień.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Halek z ul. Batalionu „Skała” AK 8, Mieczysław Widomski z ul. Krowoderskich Zuchów 18, Adam Kiwała z ul. Łokietka 57B i Wiesława Pokluda z ul. Stachiewicza 25. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-11-30

2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone