Czwartek, 27 czerwca 2019 r. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Cyryla Aleksandryjskiego

Ogłoszenia 8 marca 2014 wyświetleń: 1462

1. Niedziela Wielkiego Postu

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie ks. Grzegorzowi, który w środę ma imieniny, a także Siostrom: Patrycji i Bożenie, których  imieniny przypadają w czwartek, życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na drodze powołania i w życiu osobistym.

• W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu, począwszy od dzisiaj,  odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach, nie będziemy zbierali ofiar na tacę podczas nabożeństw Gorzkich Żali, przeznaczonych na kwiaty i budowę Bożego Grobu. Prosimy natomiast o składanie datków na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Zapraszamy uczniów klas I i II gimnazjum na spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania: klasy I we wtorek, a klasy II w środę o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową na godz. 18:00, na Mszę św. o 18:30, a po niej na spotkanie koła we wtorek 11 marca.
  • Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny rozprowadzać będzie baranki wielkanocne Caritas.
  • W przyszłą niedzielę siostry będą zbierały przed kościołem dowolne datki na budowę szkoły w Ghanie w Afryce, gdzie od dwóch lat posługują Siostry Nazaretanki.
  • Również w niedzielę za tydzień zaprzyjaźnieni pszczelarze z Krowodrzy będą rozprowadzali przed kościołem miód.
  • Na stoisku pod chórem znajduje się najnowsza prasa katolicka, między innymi: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki i gazety dla dzieci. Zachęcamy, szczególnie teraz w Wielkim Poście, do sięgnięcia po wartościową lekturę. Jednocześnie przypominamy, by należność za gazety wrzucać do skarbonki obok, zgodnie z wywieszonym cennikiem. Niestety, jest wiele osób, które zabierają czasopisma, nie płacąc za nie. Co tydzień kupujemy prasę w poszczególnych wydawnictwach i zazwyczaj około połowy kosztów musimy dokładać ze wspólnej niedzielnej tacy. Dlatego prosimy wszystkich kupujących gazety pod chórem o więcej uczciwości.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Anny Fenert z ul. Krowoderskich Zuchów 11, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-03-08

2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone