2451newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Sobota, 23 czerwca 2018 r. imieniny: Albina, Wandy, Zenona Sobota XI tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 17 lutego 2018 wyświetleń: 498

1. Niedziela Wielkiego Postu

• w czwartek - Święto Katedry św. Piotra, Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

• Dzisiaj gości w naszym kościele ks. Stanisław Murawski, który podczas kazań na każdej Mszy świętej przybliża nam swoją pracę duszpasterską na wschodzie Ukrainy. Przy wyjściu z kościoła można porozmawiać z naszym gościem, a także wspomóc jego parafialną wspólnotę dobrowolnym datkiem.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00.
  • Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach, nie będziemy zbierali ofiar na tacę podczas nabożeństw Gorzkich Żali, przeznaczonych na kwiaty i budowę Bożego Grobu. Prosimy natomiast o składanie datków na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • W tym roku rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii rozpoczną się w sobotę przed 5 Niedzielą Wielkiego Postu, czyli 17 marca i potrwają do środy 21 marca. Wygłosi je ks. dr hab. Robert Woźniak.
  • Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski również w tym roku, w czasie Wielkiego Postu, zaprasza wiernych Archidiecezji Krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Jest to zwłaszcza okazja do udziału w wieczornej Eucharystii pod przewodnictwem biskupa w różnych świątyniach naszego miasta. Spotkanie modlitewne w naszym kościele zostało wyznaczone na wtorek 20 marca. Pełna lista kościołów stacyjnych umieszczona jest na plakatach. Zapraszamy do modlitwy.
  • W ostatni piątek w wieku 77 lat zmarł + Stanisław Dziasek - brat naszego ks. Prałata. Mieszkający w Rajczy zmarły był jednym z budowniczych naszego kościoła. Prośmy o Miłosierdzie Boże dla niego, a także dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Jan Szczechura z ul. Opolskiej 21, Maria Piasecka z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Anna Łyszczarz z ul. Krowoderskich Zuchów 15 oraz Jadwiga Bożyszkowska z ul. Batalionu Skała 4A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-02-17

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone