Sobota, 25 maja 2019 r. imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi

Ogłoszenia 9 marca 2019 wyświetleń: 449

1. Niedziela Wielkiego Postu

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie ks. Grzegorzowi, który pojutrze ma imieniny oraz p. Patrycji organistce, które będzie obchodzić imieniny w środę życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w realizacji powołania, w pracy dla naszej wspólnoty i w życiu osobistym.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00.
  • Natomiast od dzisiaj, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach, nie będziemy zbierali ofiar na tacę podczas nabożeństw Gorzkich Żali, przeznaczonych na kwiaty i budowę Bożego Grobu. Prosimy natomiast o składanie datków na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Dzisiaj na Mszy św. o 11:00 wszystkie chętne dzieci będą mogły otrzymać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zachęcamy do podjęcia tej formy umartwienia w Wielkim Poście.
  • W przyszłą niedzielę działająca przy naszej parafii Wspólnota Osób Niepełnosprawnych Bystrzaki będzie kwestować po każdej Mszy św. na swój wakacyjny wyjazd. Bystrzaki proszą o wsparcie.
  • W tym roku rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii rozpoczną się w sobotę przed 5 Niedzielą Wielkiego Postu, czyli 6 kwietnia i potrwają do środy 10 kwietnia. Wygłosi je ks. dr Leszek Harasz.
  • Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski również w tym roku, w czasie Wielkiego Postu, zaprasza wiernych Archidiecezji Krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Jest to zwłaszcza okazja do udziału w wieczornej Eucharystii pod przewodnictwem biskupa w różnych świątyniach naszego miasta. Spotkanie modlitewne w naszym kościele zostało wyznaczone na wtorek 9 kwietnia. Mszy świętej o godz. 18:30 będzie przewodniczył bp Janusz Mastalski. Zapraszamy do modlitwy.
  • Jeszcze przez ten tydzień zapisujemy osoby potrzebujące na paczki świąteczne. Zapisy u siostry Małgorzaty podczas dyżuru w sali pod plebanią oraz w kancelarii w godzinach urzędowania.
  • W dzisiejszą niedzielę pragniemy uczcić postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Gościmy w naszej parafii promotora kultu p. Marka Kędziorka, który przywiózł do naszego kościoła wystawę o Błogosławionym i na każdej Mszy św. mówi kilka słów świadectwa.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Gajda z ul. Stachiewicza 47, Honorata Prządo z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Andrzej Kuźma z ul. Opolskiej 53 oraz Anna Maciejko z ul. Batalionu Skała AK 10. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-03-09

2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone