Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 25 maja 2019 r. imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi

Ogłoszenia

Ogłoszenia 9 marca 2019 wyświetleń: 449

1. Niedziela Wielkiego Postu

 • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie ks. Grzegorzowi, który pojutrze ma imieniny oraz p. Patrycji organistce, które będzie obchodzić imieniny w środę życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w realizacji powołania, w pracy dla naszej wspólnoty i w życiu osobistym.
 • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00.
 • Natomiast od dzisiaj, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Podobnie jak w ubiegłych latach, nie będziemy zbierali ofiar na tacę podczas nabożeństw Gorzkich Żali, przeznaczonych na kwiaty i budowę Bożego Grobu. Prosimy natomiast o składanie datków na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • Dzisiaj na Mszy św. o 11:00 wszystkie chętne dzieci będą mogły otrzymać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zachęcamy do podjęcia tej formy umartwienia w Wielkim Poście. 
 • W przyszłą niedzielę działająca przy naszej parafii Wspólnota Osób Niepełnosprawnych Bystrzaki będzie kwestować po każdej Mszy św. na swój wakacyjny wyjazd. Bystrzaki proszą o wsparcie.
 • W tym roku rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii rozpoczną się w sobotę przed 5 Niedzielą Wielkiego Postu, czyli 6 kwietnia i potrwają do środy 10 kwietnia. Wygłosi je ks. dr Leszek Harasz.
 • Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski również w tym roku, w czasie Wielkiego Postu, zaprasza wiernych Archidiecezji Krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Jest to zwłaszcza okazja do udziału w wieczornej Eucharystii pod przewodnictwem biskupa w różnych świątyniach naszego miasta. Spotkanie modlitewne w naszym kościele zostało wyznaczone na wtorek 9 kwietnia. Mszy świętej o godz. 18:30 będzie przewodniczył bp Janusz Mastalski. Zapraszamy do modlitwy.
 • Jeszcze przez ten tydzień zapisujemy osoby potrzebujące na paczki świąteczne. Zapisy u siostry Małgorzaty podczas dyżuru w sali pod plebanią oraz w kancelarii w godzinach urzędowania.
 • W dzisiejszą niedzielę pragniemy uczcić postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Gościmy w naszej parafii promotora kultu p. Marka Kędziorka, który przywiózł do naszego kościoła wystawę o Błogosławionym i na każdej Mszy św. mówi kilka słów świadectwa.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Gajda z ul. Stachiewicza 47, Honorata Prządo z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Andrzej Kuźma z ul. Opolskiej 53 oraz Anna Maciejko z ul. Batalionu Skała AK 10. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-03-09
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne