Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 29 lutego 2020 wyświetleń: 509

1. Niedziela Wielkiego Postu

 • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.
 • Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera po Mszach świętych datki na kuchnię dla ubogich prowadzoną przy naszej parafii. Natomiast w tygodniu można zapisywać się na paczki wielkanocne w kancelarii lub u siostry Małgorzaty podczas dyżuru charytatywnego.
 • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, 17:45 i 20:00. Z powodu pierwszego piątku miesiąca, droga krzyżowa dla dzieci będzie w tym tygodniu wyjątkowo o 16:30. Natomiast od dzisiaj, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Podobnie jak w ubiegłych latach, nie będziemy zbierali ofiar na tacę podczas nabożeństw Gorzkich Żali, przeznaczonych na kwiaty i budowę Bożego Grobu. Prosimy natomiast o składanie datków na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • Dzisiaj na Mszy św. o 11:00 wszystkie chętne dzieci będą mogły otrzymać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zachęcamy do podjęcia tej formy umartwienia w Wielkim Poście. 
 • Zebranie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się jutro, czyli w poniedziałek 2 marca o godz. 18.30. Rozpocznie się Mszą Św., następnie konferencja i spotkanie z katechetami.
 • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas VI będzie w poniedziałek 2 marca, a dla klas VII we wtorek 3 marca w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
 • Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie wie we wtorek po Mszy świętej wieczornej w sali nr 6.
 • Również we wtorek zapraszamy na spotkanie Braterstwa Chorych, które rozpocznie wie Mszą świętą o godz. 14:30 w kaplicy Matki Bożej.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, jak co miesiąc, zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu „Chrystus na Krowodrzy” o godz. 19:00, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W piątek od 16:30 spowiedź i droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 17:00 będzie dla nich Msza święta. W sobotę o godz. 17:45 pierwszosobotni różaniec.
 • W przyszłą niedzielę Siostry Maryi z Ukrainy będą kwestować po Mszach św.
 • W tym roku rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii rozpoczną się w sobotę przed 4 Niedzielą Wielkiego Postu, czyli 21 marca i potrwają do środy 25 marca. Wygłosi je ks. prof. Waldemar Cisło.
 • Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski również w tym roku, w czasie Wielkiego Postu, zaprasza wiernych Archidiecezji Krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Jest to zwłaszcza okazja do udziału w wieczornej Eucharystii pod przewodnictwem biskupa w różnych świątyniach naszego miasta. Spotkanie modlitewne w naszym kościele zostało wyznaczone na wtorek 31 marca, a poprowadzi je Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.
 • Madzia Małyniuk, 7 letnia zawodniczka Klubu Sportowego Jadwiga pilnie poszukuje genetycznego bliźniaka. W marcu musi mieć przeszczep szpiku, a nadal nie ma zgodnego dawcy. Bardzo prosimy każdego kto może być dawcą szpiku o zgłoszenie się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie  na ul. Rzeźniczą 11. Może to być ostatnia szansa uratowania życia małej Madzi.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisław Stanek z ul. Stachiewicza 29 i Kazimierz Czerwonka z ul. Krowoderskich Zuchów 9. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2020-02-29
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne