Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 29 lutego 2020 wyświetleń: 509

1. Niedziela Wielkiego Postu

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.
  • Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera po Mszach świętych datki na kuchnię dla ubogich prowadzoną przy naszej parafii. Natomiast w tygodniu można zapisywać się na paczki wielkanocne w kancelarii lub u siostry Małgorzaty podczas dyżuru charytatywnego.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, 17:45 i 20:00. Z powodu pierwszego piątku miesiąca, droga krzyżowa dla dzieci będzie w tym tygodniu wyjątkowo o 16:30. Natomiast od dzisiaj, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach, nie będziemy zbierali ofiar na tacę podczas nabożeństw Gorzkich Żali, przeznaczonych na kwiaty i budowę Bożego Grobu. Prosimy natomiast o składanie datków na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Dzisiaj na Mszy św. o 11:00 wszystkie chętne dzieci będą mogły otrzymać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zachęcamy do podjęcia tej formy umartwienia w Wielkim Poście.
  • Zebranie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się jutro, czyli w poniedziałek 2 marca o godz. 18.30. Rozpocznie się Mszą Św., następnie konferencja i spotkanie z katechetami.
  • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas VI będzie w poniedziałek 2 marca, a dla klas VII we wtorek 3 marca w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
  • Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie wie we wtorek po Mszy świętej wieczornej w sali nr 6.
  • Również we wtorek zapraszamy na spotkanie Braterstwa Chorych, które rozpocznie wie Mszą świętą o godz. 14:30 w kaplicy Matki Bożej.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, jak co miesiąc, zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu „Chrystus na Krowodrzy” o godz. 19:00, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W piątek od 16:30 spowiedź i droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 17:00 będzie dla nich Msza święta. W sobotę o godz. 17:45 pierwszosobotni różaniec.
  • W przyszłą niedzielę Siostry Maryi z Ukrainy będą kwestować po Mszach św.
  • W tym roku rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii rozpoczną się w sobotę przed 4 Niedzielą Wielkiego Postu, czyli 21 marca i potrwają do środy 25 marca. Wygłosi je ks. prof. Waldemar Cisło.
  • Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski również w tym roku, w czasie Wielkiego Postu, zaprasza wiernych Archidiecezji Krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Jest to zwłaszcza okazja do udziału w wieczornej Eucharystii pod przewodnictwem biskupa w różnych świątyniach naszego miasta. Spotkanie modlitewne w naszym kościele zostało wyznaczone na wtorek 31 marca, a poprowadzi je Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.
  • Madzia Małyniuk, 7 letnia zawodniczka Klubu Sportowego Jadwiga pilnie poszukuje genetycznego bliźniaka. W marcu musi mieć przeszczep szpiku, a nadal nie ma zgodnego dawcy. Bardzo prosimy każdego kto może być dawcą szpiku o zgłoszenie się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie  na ul. Rzeźniczą 11. Może to być ostatnia szansa uratowania życia małej Madzi.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisław Stanek z ul. Stachiewicza 29 i Kazimierz Czerwonka z ul. Krowoderskich Zuchów 9. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2020-02-29