Czwartek, 04 marca 2021 r. imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu | Święto Św. Kazimierza Królewicza

Ogłoszenia 20 lutego 2021 wyświetleń: 408

1. Niedziela Wielkiego Postu

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy ks. Mirosławowi Czapli, który w piątek będzie obchodzić imieniny. Życzymy ks. Mirosławowi Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim  i w posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty, a także darów Ducha Świętego w pracy w sądzie biskupim, w którym tydzień temu został mianowany oficjałem.
  • Zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. Z powodu ograniczeń z powodu epidemii większość dzieci nie chodzi do szkół i dlatego nie ma dla nich specjalnej drogi krzyżowej. Zapraszamy na trzy pozostałe piątkowe nabożeństwa dla wszystkich o 8:30, 17:45 i 20:00.
  • W każdą niedzielę Wielkiego Postu, począwszy od dziś, zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas nabożeństw Gorzkich Żali, nie będziemy zbierali ofiar na tacę przeznaczonych na kwiaty i budowę Bożego Grobu. Prosimy natomiast o składanie datków na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Jeśli warunki pozwolą, rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii planujemy rozpocząć w sobotę przed 5 Niedzielą Wielkiego Postu, czyli 20 marca i zakończyć w środę 24 marca. Wygłosi je ks. prof. Waldemar Cisło.
  • Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski również w tym roku, w czasie Wielkiego Postu, zaprasza wiernych Archidiecezji Krakowskiej do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Jest to okazja do udziału w wieczornej Eucharystii pod przewodnictwem biskupa w różnych świątyniach naszego miasta. Spotkanie modlitewne w naszym kościele zostało wyznaczone na wtorek 23 marca, a poprowadzi je bp Jan Zając.
  • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę przeznaczona jest na inwestycje w kościele.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Nr KRS można znaleźć na ulotkach przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej klubu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Wanda Depta z ul. Wybickiego 3, Włodzimiera Smółka z ul. Stachiewicza 29 i Eugeniusz Brożek z ul. Krowoderskich Zuchów 25.Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

aktualizowano: 2021-02-21

2. Niedziela Wielkiego Postu