Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Piątek, 22 lutego 2019 r. imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora Piątek VI tygodnia okresu zwykłego | Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

Ogłoszenia

Ogłoszenia 9 czerwca 2018 wyświetleń: 527

10. Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
 • we wtorek         - wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego kapłana i towarzyszy
 • w środę             - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
 • w środę             - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji liturgicznej części obchodów odpustu ku czci św. Jadwigi Królowej w naszej wspólnocie w ostatni piątek. W ramach dalszego świętowania Szkoła Katolicka św. Jadwigi zaprasza dzisiaj na Kiermasz Ciast. Natomiast Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na kiermasz książki. O godz. 12:00 w sali teatralnej odbędą się występy dzieci z Parafialnego Klubu Sportowego, a o 14:00 turniej piłki nożnej na boisku ze sztuczną trawą.
 • Dziękujemy Szkole Św. Jadwigi za wspólną organizację konkursów dla dzieci o św. Jadwidze, także z udziałem dzieci ze szkół 21 i 113. Laureaci zostaną nagrodzeni dziś na Mszy św. o godz. 11:00.
 • Dziś o godz. 18:00 odprawimy akatyst św. Jadwigi. Zapraszamy do modlitewnego udziału i uczczenia śpiewem Patronki naszej wspólnoty.
 • Na zakończenie obchodów odpustu zapraszamy dzisiaj na wyjątkowy koncert muzyczny. Wystąpi Zespół TGD. Wstęp na koncert jest wolny, początek o godz. 19:15 w sali teatralnej.
 • Prosimy, aby każdy kto jest dzisiaj w kościele zabrał przy wyjściu z kościoła wydany przez parafię obrazek św. Jadwigi z modlitwą. Prosimy także poczęstować się słodkimi „Dukatami św. Jadwigi”, czyli kruchymi ciasteczkami, jakie nasza parafia przygotowała wspólnie z cukiernią „Adamek”.
 • Dzieci i trenerzy z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga zbierają dzisiaj dobrowolne datki na akcję lato w mieście. Od kilku lat ta forma wsparcia pozwala na zorganizowanie treningów dla dzieci i młodzieży podczas wakacji. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Oprócz tego Klub organizuje również obozy sportowo-rekreacyjne. W tym roku organizujemy obóz piłkarski w Zawoi oraz rekreacyjno-sportowy w Łebie nad morzem. W obozach mogą wsiąść udział wszystkie chętne dzieci, nie tylko zrzeszone w klubie. Szczegóły na plakatach oraz na ulotkach znajdujących się przy drzwiach.
 • Za tydzień ks. Władysław Chałupiak z Ukrainy będzie kwestować na pomoc dla jego wspólnoty w Janpolu.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • W poniedziałek 11 czerwca, jak co miesiąc, w ramach nowenny miesięcy przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości na każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz odśpiewamy „Boże, coś Polskę.”
 • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas II Gimnazjum będzie w środę o 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
 • W niedzielę 17 czerwca po mszy św. o godz. 11:00 będą rozdane nagrody dla dzieci, które  systematycznie i wytrwale rozwiązywały zadania z Ziarenek i przynosiły je do kościoła.
 • Śp. Henryk Hajdyła, tata naszego Księdza Proboszcza, zmarł w środę 6 czerwca. Pogrzeb będzie we wtorek 12 czerwca w parafii Niepokalanego Serca NMP w Trzebini Sierszy. Msza św. o godz. 14:00, a po niej odprowadzenie na cmentarz parafialny. Jest możliwość wspólnego wyjazdu na pogrzeb. Osoby chętne mogą się zapisać w zakrystii. 
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla niego, a także dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Wanda Potaczek z ul. Łokietka 57B, Romualda Kącka z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Czesław Klejdysz z ul. Stachiewicza 25 i Eugeniusz Tyrała z ul. Stachiewicza 29. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-06-09
Wszystkich rekordów:

6. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-02-16

5. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-02-09

4. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-02-02

3. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-01-25

2. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-01-18

Niedziela Chrztu Pańskiego

utworzono : 2019-01-12
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne