Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii Poniedziałek II tygodnia adwentu

Ogłoszenia 9 czerwca 2018 wyświetleń: 465

• w poniedziałek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • we wtorek         - wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego kapłana i towarzyszy
  • w środę             - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  • w środę             - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

• Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji liturgicznej części obchodów odpustu ku czci św. Jadwigi Królowej w naszej wspólnocie w ostatni piątek. W ramach dalszego świętowania Szkoła Katolicka św. Jadwigi zaprasza dzisiaj na Kiermasz Ciast. Natomiast Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na kiermasz książki. O godz. 12:00 w sali teatralnej odbędą się występy dzieci z Parafialnego Klubu Sportowego, a o 14:00 turniej piłki nożnej na boisku ze sztuczną trawą.
  • Dziękujemy Szkole Św. Jadwigi za wspólną organizację konkursów dla dzieci o św. Jadwidze, także z udziałem dzieci ze szkół 21 i 113. Laureaci zostaną nagrodzeni dziś na Mszy św. o godz. 11:00.
  • Dziś o godz. 18:00 odprawimy akatyst św. Jadwigi. Zapraszamy do modlitewnego udziału i uczczenia śpiewem Patronki naszej wspólnoty.
  • Na zakończenie obchodów odpustu zapraszamy dzisiaj na wyjątkowy koncert muzyczny. Wystąpi Zespół TGD. Wstęp na koncert jest wolny, początek o godz. 19:15 w sali teatralnej.
  • Dzieci i trenerzy z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga zbierają dzisiaj dobrowolne datki na akcję lato w mieście. Od kilku lat ta forma wsparcia pozwala na zorganizowanie treningów dla dzieci i młodzieży podczas wakacji. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Oprócz tego Klub organizuje również obozy sportowo-rekreacyjne. W tym roku organizujemy obóz piłkarski w Zawoi oraz rekreacyjno-sportowy w Łebie nad morzem. W obozach mogą wsiąść udział wszystkie chętne dzieci, nie tylko zrzeszone w klubie. Szczegóły na plakatach oraz na ulotkach znajdujących się przy drzwiach.
  • Za tydzień ks. Władysław Chałupiak z Ukrainy będzie kwestować na pomoc dla jego wspólnoty w Janpolu.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W poniedziałek 11 czerwca, jak co miesiąc, w ramach nowenny miesięcy przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości na każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz odśpiewamy „Boże, coś Polskę.”
  • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas II Gimnazjum będzie w środę o 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • W niedzielę 17 czerwca po mszy św. o godz. 11:00 będą rozdane nagrody dla dzieci, które  systematycznie i wytrwale rozwiązywały zadania z Ziarenek i przynosiły je do kościoła.
  • Śp. Henryk Hajdyła, tata naszego Księdza Proboszcza, zmarł w środę 6 czerwca. Pogrzeb będzie we wtorek 12 czerwca w parafii Niepokalanego Serca NMP w Trzebini Sierszy. Msza św. o godz. 14:00, a po niej odprowadzenie na cmentarz parafialny. Jest możliwość wspólnego wyjazdu na pogrzeb. Osoby chętne mogą się zapisać w zakrystii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla niego, a także dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Wanda Potaczek z ul. Łokietka 57B, Romualda Kącka z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Czesław Klejdysz z ul. Stachiewicza 25 i Eugeniusz Tyrała z ul. Stachiewicza 29. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-06-09

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone