2567newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Piątek, 20 lipca 2018 r. imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Czesława

Ogłoszenia 16 czerwca 2018 wyświetleń: 264

• w czwartek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w przyszłą niedzielę - Uroczystość Narodzenia św Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych. Szczególnie wszystkim ojcom, którzy w sobotę obchodzić będą swoje święto życzymy wdzięcznej miłości swych dzieci oraz sił do bycia dla nich odpowiedzialnymi i skutecznymi życiowymi przewodnikami.

• Dzisiaj naszym gościem jest ks. Władysław Chałupiak z Ukrainy, który podczas kazania przybliża nam życie i pracę swojej parafii, a po Mszach świętych kwestuje na rzecz tej wspólnoty.
  • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Msze św. na zakończenie roku odprawimy w piątek: szkoła 113 - godz. 8:30, Szkoła św. Jadwigi i Szkoła Noblistów Polskich godz. 9:30 i szkoła 21 - godz. 10:30, a Gimnazjum nr 12 - godz. 8:30 w kaplicy MB. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do dziękczynienia za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek dla ciała i ducha był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 będą rozdane nagrody dla dzieci, które systematycznie i wytrwale rozwiązywały zadania z Ziarenek i przynosiły je do kościoła.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza zawodników, rodziców i sympatyków na Mszę św. Klubową kończącą zajęcia w klubie w tym sezonie 18 czerwca o godz. 17.00. Po mszy św. na sali teatralnej odbędzie się gala z wręczeniem nagród za cały rok i statuetek Nasi Najlepsi.
  • Podczas zeszłotygodniowej zbiórki przed kościołem zawodnicy Klubu zebrali 4160 zł. Całość zebranej kwoty Klub przeznaczy na akcję „Lato w mieście”.
  • Nadal trwają też zapisy na sierpniowe obozy letnie nad morzem i w górach. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach.
  • Nasza Parafia została zaproszona do wzięcia udziału w nocnej adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Adoracja rozpocznie się w najbliższą sobotę 23 czerwca o godz. 21:00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji obok nowej bazyliki i potrwa do godz. 6:00 rano w niedzielę. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian do wstąpienia nocą z soboty na niedzielę do Łagiewnik i spędzenia choć kilku chwil na modlitwie w intencji Ojczyzny i naszej wspólnoty. To wyjątkowa okazja do włączenia się w sztafetę modlitwy trwającą nieprzerwanie w tym źródle Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W niedzielę za tydzień zaprzyjaźnieni pszczelarze będą przy kościele rozprowadzać miód.
  • Prywatne Szkoły im. Noblistów Polskich w Krakowie przy ul. Kluczborskiej 3 ogłaszają nabór do zerówki i pierwszej klasy Szkoły Podstawowej oraz do pierwszej klasy nowo utworzonego Liceum Ogólnokształcącego. Są także wolne miejsca w innych klasach Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Aurelia Wapiennik z ul. Batalionu Skała AK 8, Leopold Kurczak z ul. Stachiewicza 27, Paweł Szydło z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Jan Hiksz z ul. Łokietka 57B, Anna Tomaszewicz z ul. Łokietka 47 i Miłowit Kuniński z ul. Łokietka 57A.Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-06-16

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone