Środa, 21 listopada 2018 r. imieniny: Janusza, Marii, Reginy Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny

Ogłoszenia 23 czerwca 2018 wyświetleń: 532

12. Niedziela Zwykła - Narodzenie św. Jana Chrzciciela

• w czwartek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • w piątek      - Uroczystość Św. Apostołów Piotr i Pawła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

• Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji stanie się także okazją do oddechu duchowego, a modlitwa i niedzielna Eucharystia będą stałymi częściami odpoczynku.
  • Z racji piątkowej uroczystości ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Przypominamy, że od przyszłej niedzieli do końca sierpnia, w naszym kościele w niedziele i święta nie będzie Mszy świętej o godz. 10:00 w dolnej kaplicy. Godziny Mszy św. w głównym kościele pozostają bez zmian.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że są jeszcze wolne miejsca na sierpniowe obozy letnie w Zawoi i w Łebie. Informacje na plakatach, ulotkach oraz  w biurze klubu.
  • Także w sierpniu wyruszy Piesza Pielgrzyma Krakowska na Jasną Górę. Jak co roku, również i nasza parafia przyłącza się do wspólnego pielgrzymowania. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Informacje i zapisy u ks. Grzegorza, który będzie prowadził pielgrzymów z naszej parafii.
  • W lipcu i sierpniu nie działa kuchnia św. Jadwigi. Wydawanie posiłków rozpoczniemy od września.
  • Zaprzyjaźnieni pszczelarze rozprowadzają dzisiaj przy kościele miód.
  • Zgodnie z zapowiedzią, w tym tygodniu przekazaliśmy na Hospicja dla chorych dzieci pieniądze z darów ołtarza z uroczystości komunijnych w naszej parafii oraz z tegorocznej jałmużny wielkopostnej. Dokładna informacja na ten temat zamieszczona jest w dzisiejszym biuletynie.
  • Prosimy o zabieranie naszego bezpłatnego biuletynu, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. Dzisiejszy numer jest ostatnim przed wakacjami. W lipcu i sierpniu biuletyn nie będzie się ukazywał, a powróci we wrześniu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Kazimierz Kościelny z ul. Krowoderskich Zuchów 3A oraz Zofia Gogól z ul. Krowoderskich Zuchów 25. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-06-23

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone