Czwartek, 04 czerwca 2020 r. imieniny: Christy, Helgi, Karola Czwartek IX tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 21 czerwca 2014 wyświetleń: 1281

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy Bożego Ciała. Zakończenie Oktawy nastąpi w czwartek. Nagrodzimy wtedy dzieci, które wytrwale brały udział w procesji.

• we wtorek   - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • w piątek      - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę     - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  • w niedzielę - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

• W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa również zapraszamy do udziału w procesji o godz. 18:00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Msze św. na zakończenie roku odprawimy w piątek: szkoła 113 - godz. 8:30, Szkoła św. Jadwigi - godz. 9:30 i szkoła 21 - godz. 10:30, a Gimnazjum nr 12 - godz. 8:30 w kaplicy MB. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do dziękczynnej modlitwy za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek dla ciała i ducha był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza wszystkich zawodników oraz przyjaciół na Mszę Świętą kończącą rok w poniedziałek 23 czerwca o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy Świętej   nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Nasi Najlepsi 2013/2014” oraz wręczenie nagród za uczestnictwo w Mszach Świętych. Informujemy również, że są jeszcze wolne miejsca na obozy rekreacyjne i sportowe.
  • Klub Sportowy informuje, że w zeszłotygodniowej zbiórce pieniędzy zebrano 3370 zł. Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę, którą w tym roku przekażemy na dofinansowanie do obozów oraz na akcję lato w mieście. W imieniu Klubu oraz dzieci serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 18:00, a w Oktawie Bożego Ciała podczas procesji o tej samej porze.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że koncert z okazji  zakończenia  roku szkolnego odbędzie się we wtorek 24 czerwca o godz. 17:00 w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników zajęć wraz z rodzicami oraz opiekunami.
  • Centrum Kultury zaprasza również na warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. Szczegóły na plakatach.
  • Od 6 do 11 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzyma Krakowska na Jasną Górę. W tym roku również i nasza parafia przyłącza się do wspólnego pielgrzymowania wraz z członem I pielgrzymki. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej oraz u ks. Grzegorza, który będzie prowadził pielgrzymów z naszej parafii. Więcej na ten temat w dzisiejszym biuletynie.
  • Wyjazd pielgrzymów na dwudniową pielgrzymkę do Gidel, Niepokalanowa i Lichenia w sobotę 28 czerwca o godz. 6:00 rano z parkingu przy kościele. Prosimy osoby zapisane o uregulowanie zaliczki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, gdyby ktoś był chętny – można się zapisać w zakrystii.
  • Przypominamy o propozycji zorganizowania przy naszym kościele Straży św. Jadwigi. O szczegółach pisaliśmy w biuletynie 2 tygodnie temu. Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii.
  • Nasza parafia, wraz z całym dekanatem Krowodrza, jest zaproszona do Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” do wspólnej modlitwy. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17:00 na Mszę św., a po nie j na procesję różańcową.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stefania Słowik z ul. Stachiewicza 47 i Barbara Adamska z ul. Stachiewicza 31. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-06-21