Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 04 czerwca 2020 r. imieniny: Christy, Helgi, Karola Czwartek IX tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 21 czerwca 2014 wyświetleń: 1281

12. Niedziela Zwykła

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy Bożego Ciała. Zakończenie Oktawy nastąpi w czwartek. Nagrodzimy wtedy dzieci, które wytrwale brały udział w procesji.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek   - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 • w piątek      - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • w sobotę     - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 • w niedzielę - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

 • W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa również zapraszamy do udziału w procesji o godz. 18:00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Msze św. na zakończenie roku odprawimy w piątek: szkoła 113 - godz. 8:30, Szkoła św. Jadwigi - godz. 9:30 i szkoła 21 - godz. 10:30, a Gimnazjum nr 12 - godz. 8:30 w kaplicy MB. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do dziękczynnej modlitwy za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek dla ciała i ducha był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza wszystkich zawodników oraz przyjaciół na Mszę Świętą kończącą rok w poniedziałek 23 czerwca o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy Świętej   nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Nasi Najlepsi 2013/2014” oraz wręczenie nagród za uczestnictwo w Mszach Świętych. Informujemy również, że są jeszcze wolne miejsca na obozy rekreacyjne i sportowe. 
 • Klub Sportowy informuje, że w zeszłotygodniowej zbiórce pieniędzy zebrano 3370 zł. Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę, którą w tym roku przekażemy na dofinansowanie do obozów oraz na akcję lato w mieście. W imieniu Klubu oraz dzieci serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 18:00, a w Oktawie Bożego Ciała podczas procesji o tej samej porze.
 • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że koncert z okazji  zakończenia  roku szkolnego odbędzie się we wtorek 24 czerwca o godz. 17:00 w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników zajęć wraz z rodzicami oraz opiekunami.
 • Centrum Kultury zaprasza również na warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. Szczegóły na plakatach.
 • Od 6 do 11 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzyma Krakowska na Jasną Górę. W tym roku również i nasza parafia przyłącza się do wspólnego pielgrzymowania wraz z członem I pielgrzymki. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej oraz u ks. Grzegorza, który będzie prowadził pielgrzymów z naszej parafii. Więcej na ten temat w dzisiejszym biuletynie.
 • Wyjazd pielgrzymów na dwudniową pielgrzymkę do Gidel, Niepokalanowa i Lichenia w sobotę 28 czerwca o godz. 6:00 rano z parkingu przy kościele. Prosimy osoby zapisane o uregulowanie zaliczki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, gdyby ktoś był chętny – można się zapisać w zakrystii.
 • Przypominamy o propozycji zorganizowania przy naszym kościele Straży św. Jadwigi. O szczegółach pisaliśmy w biuletynie 2 tygodnie temu. Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii.
 • Nasza parafia, wraz z całym dekanatem Krowodrza, jest zaproszona do Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” do wspólnej modlitwy. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17:00 na Mszę św., a po nie j na procesję różańcową.
 • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stefania Słowik z ul. Stachiewicza 47 i Barbara Adamska z ul. Stachiewicza 31. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-06-21
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne