Sobota, 08 sierpnia 2020 r. imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika

Ogłoszenia 20 czerwca 2020 wyświetleń: 371

• w środę - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

• Jutro, czyli w poniedziałek 22 czerwca, młodzież z klas VIII przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli im bp Damian Muskus. Bierzmowanie zostanie udzielone w dwóch mniejszych grupach, najpierw o godz. 15:30, a później o godz. 16:45. Prosimy o modlitwę w intencji przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
  • Trwają Pierwsze Komunie święte, które w tym roku z powodu pandemii, odprawiamy w czerwcowe soboty dla mniejszych grup dzieci. Wczoraj przyjęły Komunię świętą dzieci ze szkoły 15, a w najbliższą sobotę przystąpią dzieci ze szkoły św. Jadwigi. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich rodziców.
  • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Z powodu ograniczeń epidemicznych, nie będzie w tym roku odrębnych Mszy święte na zakończenie roku szkolnego dla każdej szkoły z osobna. Natomiast w piątek, na Mszy świętej o godz. 18:30, podziękujemy Panu Bogu za miniony rok szkolny i katechetyczny, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Pana Boga.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę jest, jak co miesiąc, przeznaczona na parafialne inwestycje, które planujemy w najbliższym czasie. Szczegółowe informacje na temat przeznaczenia tej składki i zasad jej rozliczania podaliśmy w biuletynie, tydzień temu.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na "Wakacje z Jadwigą”. Projekt obejmuje trzy turnusy po 5 dni w trzy pierwsze tygodnie wakacji. Koszt turnusu 350 zł. Cena zawiera: opiekę 2 trenerów, drugie śniadanie i obiad, zajęcia sportowe, plastyczne oraz wycieczkę. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach, stronie internetowej klubu oraz na Facebooku.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Zofia Palonek z ul. Stachiewicza 35, Janina Migocka z ul. Batalionu Skała AK 6 oraz Janina Kościelniak z ul. Opolskiej 65. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

aktualizowano: 2020-06-21

utworzono : 2020-08-01