Sobota, 08 sierpnia 2020 r. imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika

Ogłoszenia 26 czerwca 2020 wyświetleń: 334

• w poniedziałek - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła
  • w piątek            - Święto św. Tomasza, Apostoła
  • w sobotę           - rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Wczoraj zakończyliśmy w naszej parafii czerwcowe Pierwsze Komunie święte, które w tym roku z powodu pandemii, odprawialiśmy w soboty dla mniejszych grup dzieci. Podobnie, w ostatni poniedziałek, zorganizowaliśmy udzielenie Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele. Cieszymy się, że udało się bezpiecznie przeprowadzić te ważne wydarzenia duchowe, mimo niepokoju i ograniczeń. Pozostała jeszcze grupa dzieci komunijnych, których rodzice zdecydowali się na przełożenie uroczystości na jesień. Mamy nadzieję, że także wtedy wszystko odbędzie się godnie i bezpiecznie, o co również będziemy się modlić.
  • Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 17:45 różaniec fatimski.
  • Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia, w naszym kościele w niedziele i święta nie będzie Mszy świętej o godz. 10:00 w dolnej kaplicy. Godziny Mszy św. w głównym kościele pozostają bez zmian.
  • Na prośbę Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w przyszłą niedzielę zostanie w naszym kościele przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku ostatnich ulew i podtopień w naszej Archidiecezji.
  • Prosimy o zabieranie naszego bezpłatnego biuletynu, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. Znajdziemy w nim między innymi informację na temat pierwszego półrocza składki inwestycyjnej w naszej parafii. Dzisiejszy numer jest ostatnim przed wakacjami. W wakacje biuletyn nie będzie się ukazywał, a powróci na początku września.
  • Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji będzie okazją do oddechu duchowego po trudnym czasie pandemii. Pamiętajmy o ostrożności i roztropności. Niech modlitwa i niedzielna Eucharystia wzmacniają nas w tym czasie odpoczynku, podobnie jak to było podczas przeżywania epidemii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Piotra Kapusty z ul. Stachiewicza 45, który ostatnio odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2020-06-27

utworzono : 2020-08-01