Sobota, 08 sierpnia 2020 r. imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika

Ogłoszenia 1 sierpnia 2020 wyświetleń: 253

• we wtorek  - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • w czwartek - Święto Przemienienia Pańskiego
  • w sobotę     - wspomnienie św. Dominika, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W środę, jak co tydzień, o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Przypominamy o trwającym „maratonie modlitewnym” w intencji naszej Ojczyzny, za przyczyną św. Jana Pawła II,  codziennie o godz. 18.00.
  • W czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W tym roku, z powodu pandemii, zasady jej organizacji są nieco inne niż zwykle. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pielgrzymach, a im powierzmy nasze osobiste intencje oraz parafii i całej Ojczyzny.
  • Zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu przypominamy o konieczności stosowania się do aktualnych zasad sanitarnych. Prosimy o dezynfekowanie rąk przy wejściu do kościoła, noszenie w kościele maseczek zakrywających usta i nos, a także o zachowywanie dystansu 2 metrów pomiędzy osobami obecnymi w świątyni. Zachęcamy także do przyjmowania Komunii świętej „na rękę”, a jeśli ktoś koniecznie chce przyjąć „do ust”, może to uczynić zawsze, ale wyłącznie na końcu kolejki. Z tego powodu składka na tacę jest zbierana dopiero po Komunii świętej, aby umożliwić przyjęcie jej czystymi rękami. Dziękujemy za respektowanie tych zasad, gdyż wobec ciągle wysokiego poziomu zakażeń, jest to konkretny wyraz odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za innych i znak miłości bliźniego.
  • Wszystkim, którzy rozpoczynają urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Pamiętajmy o ostrożności i roztropności, a czas wakacji niech będzie także okazją do oddechu duchowego oraz odnowy osobistej modlitwy i życia sakramentalnego.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Helena Zaleska z ul. Palacha 3, Janusz Pietrzak z ul. Stachiewicza 19, Ewa Przewoźnik z ul. Stachiewicza 25, Anna Nowak z ul. Stachiewicza 27, Marek Marszałek z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Kazimierz Dłubak z ul. Krowoderskich Zuchów 17 i Zbigniew Ulatowski z ul. Łokietka 49. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
utworzono : 2020-08-01

utworzono : 2020-07-25