Wtorek, 13 grudnia 2017 r. imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji Środa II tygodnia adwentu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Łucji

Ogłoszenia 12 sierpnia 2017 wyświetleń: 402

• dzisiaj               - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • w poniedziałek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • we wtorek         - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • w czwartek       - Święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych. Szczególnie księdzu Jackowi, który w czwartek obchodzi imieniny, życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy katechetycznej i duszpasterskiej oraz wierności powołaniu kapłańskiemu.

• We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawimy w naszym kościele w porządku niedzielnym. Zgodnie z tradycją, na każdej Mszy świętej tego dnia poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.
  • W środę w naszym kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00. Adorację kończy wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wraz z litanią do św. Jana Pawła II.
  • Akcja Katolicka przypomina o możliwości zakupu w zakrystii w promocyjnej cenie książki o abp. Marku Jędraszewskim zatytułowanej „Ty masz zwyciężać”.
  • Módlmy się o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jadwiga Elżbieta Jakubowska z ul. Rusznikarskiej 7, Edward Dziadosz z ul. Łokietka 55, Józef Knapczyk z ul. Rusznikarskiej 16 i Czesław Szafraniec z ul. Krowoderskich Zuchów 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2017-08-12

2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone