Niedziela, 08 grudnia 2019 r. imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza II Niedziela adwentu | Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Ogłoszenia 10 sierpnia 2019 wyświetleń: 413

• we wtorek   - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • w środę       - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • w czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • w sobotę     - Święto św. Jacka, kapłana, patrona naszej Archidiecezji

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy dzisiaj ks. Jackowi, którzy w sobotę będzie obchodził imieniny. Życzymy wszelkich darów Ducha Świętego w realizacji powołania  kapłańskiego.

• W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Zgodnie z tradycją, na każdej Mszy świętej tego dnia poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.
  • Stowarzyszenie Instytut Dziedzictwa zaprasza na konkurs Cudowna Moc Bukietów, który odbędzie się w czwartek 15 sierpnia na Małym Rynku w Krakowie. Stowarzyszenie zaprasza także na warsztaty edukacyjne i artystyczne w Małopolskim Centrum Edukacji Florystycznej i Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia.
  • W piątek, jak co tydzień, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Adorację kończy wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wraz z litanią do św. Jana Pawła II. Natomiast w sobotę o godz. 18:00 nabożeństwo miesięczne do naszej Patronki św. Jadwigi Królowej. Zapraszamy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stefan Jankowski z ul. Stachiewicza 19, Maria Czado z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Waldemar Polowski z ul. Batalionu „Skała” AK 8 i Jaś Kołota z ul. Opolskiej 41. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-08-11

2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone