Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 19 września 2020 r. imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda Sobota XXIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 7 grudnia 2019 wyświetleń: 634

2. Niedziela Adwentu Niepokalane Poczęcie NMP

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w piątek  - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
 • w sobotę - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej. 

 • Za tydzień odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi bp Janusz Mastalski. Rozpocznie się ona w sobotę Mszą świętą w kościele o godz. 13:00 dla osób starszych i chorych oraz wspólnot niosących im pomoc w naszej parafii. Później spotkania z kolejnymi grupami i wspólnotami. W niedzielę Ks. Biskup wygłosi kazania. Na godz. 9:30 zapraszamy szczególnie małżeństwa starsze, na zakończenie Mszy świętej będzie dla nich indywidualne błogosławieństwo. Natomiast na Mszy świętej o godz. 11:00 będzie błogosławieństwo dla rodzin z młodszymi dziećmi.. Wizytacja zakończy się w przyszły poniedziałek, kiedy ks. Biskup spotka się ze Szkołą Katolicką, a po południu z Parafialnym Klubem Sportowym, Centrum Kultury i świetlicą. Dokładny program wizytacji podajemy w dzisiejszym biuletynie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w spotkaniach z ks. Biskupem, który przyjeżdża, by poznać różnorodność życia naszej wspólnoty, modlić się z nami i dodać nam otuchy poprzez pasterskie błogosławieństwo.
 • Na stojącym w naszym kościele „Drzewku dobroci” zawieszone są ”ozdoby” z numerami i z wypisanymi potrzebami ludzi oczekujących na gesty dobroci. Jeśli ktoś zechce zrobić świąteczną paczkę, może zabrać dzisiaj jedną ozdobę ze sobą. Prosimy, aby przygotowaną i opisaną numerem takim jak na ozdobie paczkę przynieść pod choinkę już na przyszłą niedzielę. Popołudniu będziemy je dostarczać do adresatów. Zachęcamy do skorzystania z tej formy świątecznej pomocy, która w ostatnich latach wielu ubogim parafianom przysporzyła mnóstwo radości i wzruszeń.
 • Zachęcamy, aby z kościoła zabierać poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na świąteczne dekoracje i koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
 • Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy także do nabywania wigilijnego sianka u ministrantów.
 • Dziś o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
 • Jutro w Sanktuarium św. Jana Pawła II Nie lękajcie się zostanie o godz. 17:00 odprawiona comiesięczna Msza święta ku czci św. Jadwigi Królowej.
 • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
 • W przyszłą niedzielę będą u nas gościły Siostry Sercanki z Krakowa, z ul. Garncarskiej, które będą  zbierać datki na wykończenie bursy dla dziewcząt, którą prowadzą przy klasztorze.
 • Wspólnota Bystrzaki zaprasza dzisiaj na kiermasz wykonanych przez siebie pamiątek świątecznych. Podobnie inne wspólnoty w następne niedziele będą oferować ozdoby świąteczne.
 • Dziś przy kościele jest możliwość nabycia miodu.
 • Dzisiaj o godz. 19:30 w sali teatralnej odbędzie się spektakl taneczny pt. Lilia, który w oparciu o tajemnice różańcowe i za pomocą tańca przedstawia historię życia Matki Bożej od Zwiastowania aż do Wniebowzięcia. Więcej informacji na plakatach. Zapraszamy.
 • Natomiast w poniedziałek 9 grudnia, czyli jutro, gorąco zapraszamy na Dzień Dawcy Szpiku. Odbędzie się on w godzinach od 15:00 do 21:00 na terenie Szkoły Katolickiej pod patronatem Kuratora Małopolskiego. To  akcja edukacyjna, zorganizowana przez Parafialny Klub Sportowy Jadwiga, ze szczególnym wsparciem dla chorej Madzi. Będą też pokazy sportowe, koncert, loteria i kiermasz. Więcej szczegółów znajdziemy na plakatach i ulotkach.
 • W Niedzielę Świętej Rodziny czyli 29 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji małżeństw, które w roku 2019 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości. 
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Barbara Zielińska z ul. Opolskiej 23 i Marcin Siwecki z ul. Stachiewicza 13.Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-12-07
Wszystkich rekordów:

25. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-09-19

24. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-09-14

23. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-09-05

22. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-08-29

21. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-08-22

20. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-08-15
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne