Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

Ogłoszenia 7 grudnia 2019 wyświetleń: 466

2. Niedziela Adwentu Niepokalane Poczęcie NMP

• w piątek  - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

• Za tydzień odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi bp Janusz Mastalski. Rozpocznie się ona w sobotę Mszą świętą w kościele o godz. 13:00 dla osób starszych i chorych oraz wspólnot niosących im pomoc w naszej parafii. Później spotkania z kolejnymi grupami i wspólnotami. W niedzielę Ks. Biskup wygłosi kazania. Na godz. 9:30 zapraszamy szczególnie małżeństwa starsze, na zakończenie Mszy świętej będzie dla nich indywidualne błogosławieństwo. Natomiast na Mszy świętej o godz. 11:00 będzie błogosławieństwo dla rodzin z młodszymi dziećmi.. Wizytacja zakończy się w przyszły poniedziałek, kiedy ks. Biskup spotka się ze Szkołą Katolicką, a po południu z Parafialnym Klubem Sportowym, Centrum Kultury i świetlicą. Dokładny program wizytacji podajemy w dzisiejszym biuletynie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w spotkaniach z ks. Biskupem, który przyjeżdża, by poznać różnorodność życia naszej wspólnoty, modlić się z nami i dodać nam otuchy poprzez pasterskie błogosławieństwo.
  • Na stojącym w naszym kościele „Drzewku dobroci” zawieszone są ”ozdoby” z numerami i z wypisanymi potrzebami ludzi oczekujących na gesty dobroci. Jeśli ktoś zechce zrobić świąteczną paczkę, może zabrać dzisiaj jedną ozdobę ze sobą. Prosimy, aby przygotowaną i opisaną numerem takim jak na ozdobie paczkę przynieść pod choinkę już na przyszłą niedzielę. Popołudniu będziemy je dostarczać do adresatów. Zachęcamy do skorzystania z tej formy świątecznej pomocy, która w ostatnich latach wielu ubogim parafianom przysporzyła mnóstwo radości i wzruszeń.
  • Zachęcamy, aby z kościoła zabierać poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na świąteczne dekoracje i koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy także do nabywania wigilijnego sianka u ministrantów.
  • Dziś o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
  • Jutro w Sanktuarium św. Jana Pawła II Nie lękajcie się zostanie o godz. 17:00 odprawiona comiesięczna Msza święta ku czci św. Jadwigi Królowej.
  • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
  • W przyszłą niedzielę będą u nas gościły Siostry Sercanki z Krakowa, z ul. Garncarskiej, które będą  zbierać datki na wykończenie bursy dla dziewcząt, którą prowadzą przy klasztorze.
  • Wspólnota Bystrzaki zaprasza dzisiaj na kiermasz wykonanych przez siebie pamiątek świątecznych. Podobnie inne wspólnoty w następne niedziele będą oferować ozdoby świąteczne.
  • Dziś przy kościele jest możliwość nabycia miodu.
  • Dzisiaj o godz. 19:30 w sali teatralnej odbędzie się spektakl taneczny pt. Lilia, który w oparciu o tajemnice różańcowe i za pomocą tańca przedstawia historię życia Matki Bożej od Zwiastowania aż do Wniebowzięcia. Więcej informacji na plakatach. Zapraszamy.
  • Natomiast w poniedziałek 9 grudnia, czyli jutro, gorąco zapraszamy na Dzień Dawcy Szpiku. Odbędzie się on w godzinach od 15:00 do 21:00 na terenie Szkoły Katolickiej pod patronatem Kuratora Małopolskiego. To  akcja edukacyjna, zorganizowana przez Parafialny Klub Sportowy Jadwiga, ze szczególnym wsparciem dla chorej Madzi. Będą też pokazy sportowe, koncert, loteria i kiermasz. Więcej szczegółów znajdziemy na plakatach i ulotkach.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny czyli 29 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji małżeństw, które w roku 2019 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Barbara Zielińska z ul. Opolskiej 23 i Marcin Siwecki z ul. Stachiewicza 13.Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-12-07