Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Niedziela, 12 lipca 2020 r. imieniny: Brunona, Jana, Wery XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 7 grudnia 2013 wyświetleń: 1290

2 Niedziela Adwentu

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej okazji odprawimy dziś Akatyst – piękne, starożytne nabożeństwo ku czci Bogurodzicy, wywodzące się z Bizancjum, praktykowane w Kościołach wschodnich. Zapraszamy wszystkich dzisiaj o godz. 18:00 do tej wyjątkowej modlitwy ku czci Matki Bożej i zachęcamy do włączenia się we wspólny śpiew.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w piątek  - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
 • w sobotę - wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

 • Rozpoczynamy dziś serię niedzielnych kazań katechizmowych na temat Prawd Wiary. Mamy nadzieję, że będzie to okazja ugruntowania owoców zakończonego właśnie Roku Wiary.
 • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
 • Z kościoła prosimy zabierać poświęcone tydzień temu opłatki. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się w zestawy z opłatkami poświęconymi w swoim kościele. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
 • Zespół Charytatywny rozprowadza także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a u ministrantów można zaopatrzyć się w wigilijne sianko.
 • W zeszłą niedzielę w naszym kościele pojawiło się „Drzewko dobroci”, na którym są jeszcze zawieszone ”gwiazdki” z wypisanymi potrzebami ludzi ubogich. Każdy kto chciałby przygotować anonimową paczkę na Święta dla potrzebujących, proszony jest o zabranie z drzewka jednej gwiazdki. Każdego, kto tydzień temu lub dziś zdecydował się wziąć udział w tej akcji, prosimy by paczkę z wyraźnie wypisanym numerem - takim jak na gwiazdce - przyniósł w niedzielę za tydzień i położył w kościele pod drzewkiem dobroci. Dostarczymy te paczki pod odpowiednie adresy.
 • Koło Radia Maryja zaprasza we wtorek 10 grudnia na modlitwę różańcową o godz. 18:00 w kościele, później na Mszę świętą wieczorną, a po niej na zebranie Koła w sali nr 6.
 • Msza św. Braterstwa Chorych zostanie odprawiona w piątek o 14:30. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych.
 • W zakrystii i w kancelarii zapisujemy na paczki świąteczne oraz na wigilię dla samotnych, która odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia. Zapisy potrwają od 9 do 13 grudnia, czyli przez cały najbliższy tydzień.
 • Prosimy także o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii chorych, których zwykle nie odwiedzamy na I piątki miesiąca, a którym możemy przynieść Komunię św. przed Świętami, czyli w sobotę 21 grudnia.
 • Dzień otwarty i Warsztaty Świąteczne dla uczniów szkół podstawowych, w szczególności szóstoklasistów, będą miały miejsce w Gimnazjum nr 12 przy ul. Kluczborskiej 3. Dyrekcja zaprasza w czwartek 12 grudnia w godzinach od 16:00 do 19:00. Będzie można wykonać oryginalny i niepowtarzalny prezent bożonarodzeniowy, a potem swoje dzieło położyć pod choinką. Wstęp bezpłatny.
 • Dzisiaj przed kościołem można nabyć miód od naszych krowoderskich Pszczelarzy.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Anna Jurgiełan z ul. Łokietka 49, Aleksander Kasprzyk z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Ludwik Walczak z ul. Krowoderskich Zuchów 13 i Cecylia Duda z ul. Stachiewicza 25. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-12-07
Wszystkich rekordów:

15. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-11

14. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-04

13. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-26

12. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-20

11. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-13
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne