Wtorek, 01 marca 2020 r. imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta Środa V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia 7 grudnia 2013 wyświetleń: 1224

2 Niedziela Adwentu

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej okazji odprawimy dziś Akatyst – piękne, starożytne nabożeństwo ku czci Bogurodzicy, wywodzące się z Bizancjum, praktykowane w Kościołach wschodnich. Zapraszamy wszystkich dzisiaj o godz. 18:00 do tej wyjątkowej modlitwy ku czci Matki Bożej i zachęcamy do włączenia się we wspólny śpiew.

• w piątek  - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę - wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

• Rozpoczynamy dziś serię niedzielnych kazań katechizmowych na temat Prawd Wiary. Mamy nadzieję, że będzie to okazja ugruntowania owoców zakończonego właśnie Roku Wiary.
  • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
  • Z kościoła prosimy zabierać poświęcone tydzień temu opłatki. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się w zestawy z opłatkami poświęconymi w swoim kościele. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a u ministrantów można zaopatrzyć się w wigilijne sianko.
  • W zeszłą niedzielę w naszym kościele pojawiło się „Drzewko dobroci”, na którym są jeszcze zawieszone ”gwiazdki” z wypisanymi potrzebami ludzi ubogich. Każdy kto chciałby przygotować anonimową paczkę na Święta dla potrzebujących, proszony jest o zabranie z drzewka jednej gwiazdki. Każdego, kto tydzień temu lub dziś zdecydował się wziąć udział w tej akcji, prosimy by paczkę z wyraźnie wypisanym numerem - takim jak na gwiazdce - przyniósł w niedzielę za tydzień i położył w kościele pod drzewkiem dobroci. Dostarczymy te paczki pod odpowiednie adresy.
  • Koło Radia Maryja zaprasza we wtorek 10 grudnia na modlitwę różańcową o godz. 18:00 w kościele, później na Mszę świętą wieczorną, a po niej na zebranie Koła w sali nr 6.
  • Msza św. Braterstwa Chorych zostanie odprawiona w piątek o 14:30. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych.
  • W zakrystii i w kancelarii zapisujemy na paczki świąteczne oraz na wigilię dla samotnych, która odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia. Zapisy potrwają od 9 do 13 grudnia, czyli przez cały najbliższy tydzień.
  • Prosimy także o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii chorych, których zwykle nie odwiedzamy na I piątki miesiąca, a którym możemy przynieść Komunię św. przed Świętami, czyli w sobotę 21 grudnia.
  • Dzień otwarty i Warsztaty Świąteczne dla uczniów szkół podstawowych, w szczególności szóstoklasistów, będą miały miejsce w Gimnazjum nr 12 przy ul. Kluczborskiej 3. Dyrekcja zaprasza w czwartek 12 grudnia w godzinach od 16:00 do 19:00. Będzie można wykonać oryginalny i niepowtarzalny prezent bożonarodzeniowy, a potem swoje dzieło położyć pod choinką. Wstęp bezpłatny.
  • Dzisiaj przed kościołem można nabyć miód od naszych krowoderskich Pszczelarzy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Anna Jurgiełan z ul. Łokietka 49, Aleksander Kasprzyk z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Ludwik Walczak z ul. Krowoderskich Zuchów 13 i Cecylia Duda z ul. Stachiewicza 25. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-12-07