Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii Poniedziałek II tygodnia adwentu

Ogłoszenia 9 grudnia 2017 wyświetleń: 765

2. Niedziela Adwentu

• w środę       - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

• Dzisiaj gościmy w naszym kościele Relikwie Świętego Jana Pawła II, w ramach peregrynacji po parafiach, w których działa Akcja Katolicka. Na każdej Mszy świętej modlimy się za przyczyną św. Jana Pawła II, a po Mszy św. o godz. 18:30, na zakończenie peregrynacji, będzie także możliwość ucałowania relikwii. Polecamy naszą parafię wstawiennictwu św. Jana Pawła II.
  • Dzisiaj jest wśród nas misjonarz kamilianin o. Jerzy Wilk, który dzieli się podczas Mszy świętych świadectwem pracy na misjach, a po nich zbiera datki na misje. Rozmowę z nim możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
  • Inicjatywa charytatywna „Drzewko dobroci” spotkała się z bardzo ciepłym i licznym odzewem. Prosimy każdego, kto wziął udział w tej akcji, by paczkę z wyraźnie wypisanym numerem - takim jak na gwiazdce - przyniósł dzisiaj i położył w kościele pod drzewkiem dobroci. Prosimy także każdego, kto może i zechce o przyjście dziś po obiedzie do kościoła, by wspomóc osoby rozwożące paczki pod odpowiednie adresy. Dziękujemy za udział i pomoc w tej potrzebnej akcji świątecznej.
  • Paczki świąteczne przygotowane przez Zespół Charytatywny wydawane będą osobom zapisanym w środę 13 grudnia od godz. 13:00 do 16:00 w sali pod plebanią.
  • Trwają także zapisy na wigilię dla samotnych i ubogich w kancelarii i u siostry Joanny podczas dyżuru charytatywnego. Wigilia będzie 22 grudnia. Rozpocznie ją Msza św. o godz. 12:00, a o 13:00 spotkanie przy stole wigilijnym.
  • Zachęcamy, aby z kościoła zabierać poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na świąteczne dekoracje i koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy także do nabywania wigilijnego sianka u ministrantów.
  • Dziś o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
  • W sobotę 16 grudnia odwiedzimy chorych, do których nie przyjeżdżamy zazwyczaj w pierwsze piątki miesiąca. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.
  • Wspólnot „Bystrzaki” zaprasza dzisiaj na kiermasz wykonanych przez siebie pamiątek świątecznych. Podobnie w niedzielę za tydzień Klub Seniora „Uskrzydleni wiekiem” z ul. Rusznikarskiej oraz podopieczni naszej Świetlicy „Przystań” oferować będą ozdoby świąteczne.
  • Akcja Katolicka proponuje w dobrej cenie nowe książki katolickie i kalendarze na nowy rok. Szczególnie polecamy książkę pt. „Noc wigilijna, Karol Wojtyła” z płytą CD. Pozycje te będą dostępne przy stoliku lub w zakrystii w dzisiejszą i przyszłą niedzielę.
  • Organizowana jest pielgrzymka do Medziugorje. Jej opiekunem duchowym będzie ks. Dariusz Oko. Informacje w gablotce, zakrystii i na stronie internetowej.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny czyli 31 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji małżeństw, które w roku 2017 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Janina Sankunas z ul. Łokietka 57 i Antonina Pilch z ul. Łokietka 57A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2017-12-09

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone