Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii Poniedziałek II tygodnia adwentu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 9 grudnia 2017 wyświetleń: 765

2. Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w środę       - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
 • w czwartek - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej. 

 • Dzisiaj gościmy w naszym kościele Relikwie Świętego Jana Pawła II, w ramach peregrynacji po parafiach, w których działa Akcja Katolicka. Na każdej Mszy świętej modlimy się za przyczyną św. Jana Pawła II, a po Mszy św. o godz. 18:30, na zakończenie peregrynacji, będzie także możliwość ucałowania relikwii. Polecamy naszą parafię wstawiennictwu św. Jana Pawła II.
 • Dzisiaj jest wśród nas misjonarz kamilianin o. Jerzy Wilk, który dzieli się podczas Mszy świętych świadectwem pracy na misjach, a po nich zbiera datki na misje. Rozmowę z nim możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
 • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
 • Inicjatywa charytatywna „Drzewko dobroci” spotkała się z bardzo ciepłym i licznym odzewem. Prosimy każdego, kto wziął udział w tej akcji, by paczkę z wyraźnie wypisanym numerem - takim jak na gwiazdce - przyniósł dzisiaj i położył w kościele pod drzewkiem dobroci. Prosimy także każdego, kto może i zechce o przyjście dziś po obiedzie do kościoła, by wspomóc osoby rozwożące paczki pod odpowiednie adresy. Dziękujemy za udział i pomoc w tej potrzebnej akcji świątecznej.
 • Paczki świąteczne przygotowane przez Zespół Charytatywny wydawane będą osobom zapisanym w środę 13 grudnia od godz. 13:00 do 16:00 w sali pod plebanią.
 • Trwają także zapisy na wigilię dla samotnych i ubogich w kancelarii i u siostry Joanny podczas dyżuru charytatywnego. Wigilia będzie 22 grudnia. Rozpocznie ją Msza św. o godz. 12:00, a o 13:00 spotkanie przy stole wigilijnym.
 • Zachęcamy, aby z kościoła zabierać poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na świąteczne dekoracje i koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
 • Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy także do nabywania wigilijnego sianka u ministrantów.
 • Dziś o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
 • W sobotę 16 grudnia odwiedzimy chorych, do których nie przyjeżdżamy zazwyczaj w pierwsze piątki miesiąca. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.
 • Wspólnot „Bystrzaki” zaprasza dzisiaj na kiermasz wykonanych przez siebie pamiątek świątecznych. Podobnie w niedzielę za tydzień Klub Seniora „Uskrzydleni wiekiem” z ul. Rusznikarskiej oraz podopieczni naszej Świetlicy „Przystań” oferować będą ozdoby świąteczne.
 • Akcja Katolicka proponuje w dobrej cenie nowe książki katolickie i kalendarze na nowy rok. Szczególnie polecamy książkę pt. „Noc wigilijna, Karol Wojtyła” z płytą CD. Pozycje te będą dostępne przy stoliku lub w zakrystii w dzisiejszą i przyszłą niedzielę.
 • Organizowana jest pielgrzymka do Medziugorje. Jej opiekunem duchowym będzie ks. Dariusz Oko. Informacje w gablotce, zakrystii i na stronie internetowej.
 • W Niedzielę Świętej Rodziny czyli 31 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji małżeństw, które w roku 2017 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości. 
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Janina Sankunas z ul. Łokietka 57 i Antonina Pilch z ul. Łokietka 57A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2017-12-09
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne