Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 7 marca 2020 wyświetleń: 486

2. Niedziela Wielkiego Postu

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie ks. Grzegorzowi, który w czwartek ma imieniny oraz p. Patrycji organistce, które będzie obchodzić imieniny w piątek życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w realizacji powołania, w pracy dla naszej wspólnoty i w życiu osobistym. Jednocześnie, wszystkim Paniom z okazji ich dzisiejszego święta składamy równie serdeczne życzenia.
  • Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry Maryi w Duchu Świętym. To młoda wspólnota zakonna, która powstała i posługuje na Ukrainie. Ich charyzmatem jest ewangelizacja, którą realizują poprzez prowadzenie różnych rekolekcji i akcji ewangelizacyjnych, zwłaszcza dla dzieci. Siostry proszą nas dzisiaj o wsparcie dzieci na Ukrainie, a także posługi, życia i funkcjonowania Zgromadzenia Sióstr, ponieważ w swojej posłudze żyją wyłącznie z Bożej Opatrzności. Bóg zapłać za każdy gest dla nich.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu, odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał po każdej Mszy świętej paschaliki i baranki wielkanocne. Zebrane pieniądze będą przekazane do krakowskiej Caritas na pomoc dla potrzebujących.
  • Jeszcze przez ten tydzień zapisujemy osoby potrzebujące na paczki świąteczne. Zapisy u siostry Małgorzaty podczas dyżuru w sali pod plebanią oraz w kancelarii w godzinach urzędowania.
  • W przyszłą niedzielę przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie tzw. składką inwestycyjną. Szczegółowe informacje na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Dzięki tak pozyskanym środkom Klub może doposażyć sekcje w sprzęt sportowy. Ulotki z nr KRS znajdują się przy wejściu do kościoła.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Krakowie przy ul. Kluczborskiej 3 zaprasza rodziców i dzieci na dzień otwarty w sobotę 14 marca od godziny 10:00 do 14:00.
  • Jakiś czas temu informowaliśmy o chęci zaangażowania dawnych ministrantów i lektorów do posługi w naszym kościele jako tzw. ministranci seniorzy. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych  panów odbędzie się w poniedziałek 9 marca po Mszy świętej wieczornej czyli ok. 19:00 w zakrystii. Zapraszamy również tych, którzy nigdy nie byli ministrantami, ale teraz w wieku dojrzałym pragną spróbować pomóc w Służbie Ołtarza.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Głąb z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Stefan Tejkowski z ul. Rusznikarskiej 14, Stefania Tondyra z ul. Stachiewicza 13 i Tadeusz Dobosz z ul. Stachiewicza 27. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2020-03-07