2419newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Wtorek, 16 stycznia 2018 r. imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza Wtorek I tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 12 stycznia 2018 wyświetleń: 178

• w środę  - wspomnienie św. Antoniego, opata
  • w piątek - wspomnienie św. Jana Sebastiana Pelczara, biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Dzisiaj na przedpołudniowych Mszach świętych Zespół Zbrucz, czyli chór dziecięcy z Tarnopopla na Ukrainie wraz z solistami filharmonii śpiewają w naszym kościele kolędy. Można także zakupić płyty z ich muzyką oraz wesprzeć ich dobrowolnym datkiem.
  • W czwartek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie opłatkowe Kręgu Biblijnego. Zapraszamy dawnych i nowych uczestników.
  • Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi”, czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi. Najbliższe będzie poświęcone tematowi: „Co to znaczy mieć relację z Bogiem?” i odbędzie się w czwartek 18 stycznia w kolegiacie św. Anny. Informacje na plakatach i na stronie internetowej.
  • Zapraszamy na wyjątkowy koncert w krakowskiej Tauron Arenie pt.: „Betlejem w Polsce”. Znani polscy artyści wykonają najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni bożonorodzeniowe. Spotkaniu patronuje Episkopat Polski, a odbędzie się ono w piątek 19 stycznia. Więcej szczegółów na plakatach przy kościele.
  • W związku ze zbliżającym się Dniem Babci, Dyrekcja Szpitala im. Jana Pawła II zaprasza na Dzień Otwarty dotyczący profilaktyki raka piersi. Odbędzie się on w sobotę 20 stycznia od godz. 10:00 do 14:00 w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym szpitala. Więcej szczegółów znajdziemy na zaproszeniu wywieszonym na drzwiach kościoła.
  • W niedzielę za tydzień dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga” będą prowadzić przy kościele kwestę na sfinansowanie akcji „Zima w mieście”.
  • Również w przyszłą niedzielę, z okazji Dnia Babci, zapraszamy do wspólnego kolędowania z udziałem scholi dziecięcej i chóru parafialnego po Mszy świętej o godz. 11:00.
  • Trwa wizyta duszpasterska. Program całej kolędy jest umieszczony na drzwiach wejściowych kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Z przedsionka kościoła można zabierać wodę święconą na kolędę.
  • W tym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Maria Konieczna, która od początku istnienia naszej parafii pracowała przy dziełach charytatywnych i pomagała chorym. Była mamą ks. Piotra Koniecznego. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 15 stycznia w naszym kościele. Wprowadzenie ciała o godz. 9:30, Msza św. pogrzebowa o godz. 10:00, a następnie przejazd na Cmentarz Rakowicki i o godz. 12:00 odprowadzenie do grobu. Prośmy o Miłosierdzie Boże dla niej, a także dla innych naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Helena Smółka z ul. Rusznikarskiej 12B, Marek Hałaciński z ul. Palacha 11, Janina Brylla-Polak z ul. Kluczborskiej 4 oraz Helena Czerwień z ul. Stachiewicza 27. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-01-13

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone