Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia

Ogłoszenia 16 stycznia 2021 wyświetleń: 468

2. Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • we wtorek  - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w czwartek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy Siostrze Małgorzacie - Przełożonej domu Sióstr Nazaretanek, która w poniedziałek będzie obchodzić imieniny. Życzymy łask Bożych w pracy charytatywnej i w życiu zakonnym. Także wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy w czwartek i w piątek obchodzą swoje święta, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, uśmiechu i pociechy z wnuków.

  • Przypominamy o zachowywaniu w kościele ograniczeń ilościowych uczestników nabożeństw przestrzeganiu zasad sanitarnych takich jak: dezynfekcja dłoni, używanie maseczek, dystans oraz przyjmowanie Komunii świętej w pierwszej kolejności „na rękę”. Zawieszone są spotkania grup parafialnych oraz wydawanie naszego biuletynu. Nadal obowiązuje także dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Zapraszamy do udziału w modlitwie także poprzez transmisję z naszego kościoła.
  • Trwa tegoroczna kolęda, która z powodu pandemii nie odbywa się w tradycyjnej formie. Nie odwiedzamy Waszych domów, natomiast zapraszamy poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła lub do uczestnictwa poprzez transmisję internetową. W czasie takiej Eucharystii modlimy się w intencji mieszkańców danej ulicy. Można również otrzymać wodę święconą, modlitewnik kolędowy i pamiątkowy obrazek. W tym tygodniu zapraszamy wieczorem o godz. 18:30 na Msze święte kolędowe: we wtorek 19 stycznia mieszkańców wszystkich bloków przy ul. Łokietka, w czwartek 21 stycznia mieszkańców wszystkich bloków przy ul. Makowskiego, Palacha i Pod Fortem oraz w piątek 22 stycznia mieszkańców ulicy Opolskiej. Pełny harmonogram spotkań kolędowych wywieszony jest na drzwiach kościoła i podany TUTAJ.
  • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę jest w całości składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszystkie ofiary imienne i anonimowe składane na tacę oraz za liczne wpłaty na konto parafii.
  • Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla ciężko chorego Stasia, który bardzo potrzebuje stałego kosztownego leczenia. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w gablocie oraz na ulotkach w przedsionku kościoła
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Teresa Babraj z ul. Rusznikarskiej 3, Maria Adamczyk z ul. Stachiewicza 35, Anna Załuska z ul. Łokietka 47 i Cecylia Biernat z ul. Krowoderskich Zuchów 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


aktualizowano: 2021-01-17
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne