Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Niedziela, 12 lipca 2020 r. imieniny: Brunona, Jana, Wery XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 5 stycznia 2014 wyświetleń: 1722

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W jutrzejsze Święto Trzech Króli Msze święte w porządku niedzielnym. O 16:00 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpi chór i orkiestra z bazyliki oo. Cystersów z Mogiły. Zapraszamy szczególnie parafian działających we wszelkich grupach parafialnych. Będziemy świętować radość Narodzenia Pana oraz dziękować Bogu i sobie nawzajem za całoroczną pracę.

W liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek          - Uroczystość Objawienia Pańskiego
 • w przyszłą niedzielę   - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 • W ostatni wtorek podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy i podsumowaliśmy Stary Rok 2013. W ciągu tego roku pobłogosławiliśmy 17 par małżeńskich, udzieliliśmy 105 chrztów i odprawiliśmy 149 pogrzebów naszych parafian. 180 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Świętą, a 74 młodzieży Sakrament Bierzmowania.
 • W działalności charytatywnej wydaliśmy w ciągu całego roku w kuchni św. Jadwigi 27 012 obiadów (115 dziennie), a także: 423 posiłki świąteczne i wigilijne, 573 paczki świąteczne przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem oraz 362 paczki w ramach akcji „Drzewko dobroci”.
 • Wszystkie roczne wydatki parafii wyniosły w 2013 roku 987 tys. zł. Są to między innymi: wszystkie rachunki i stałe płatności, pensje pracowników świeckich, podatki państwowe i kościelne, inwestycje, prace remontowe i naprawcze, wystrój kościoła, zakupy świec, hostii, komunikantów, szat i sprzętów liturgicznych, środków czystości oraz wiele innych. Całość kosztów pokryliśmy ze składek niedzielnych i świątecznych na tacę oraz mniejszych darowizn i wpływów. W sumie zakończyliśmy rok finansowy 2013 dodatnim saldem w wysokości 94 500 zł. Pieniądze są zdeponowane na koncie i pozwolą parafii na płynne podjęcie zadań w kolejnym roku.
 • Dziękujemy każdemu, kto z dobrą wolą i zrozumieniem wrzuca dowolne ofiary na niedzielną tacę, czyli do naszej wspólnej parafialnej kasy. Te ofiary to praktycznie jedyne wpływy parafii. Wyłącznie one pozwalają nam utrzymać cały kościół i jego otoczenie oraz prowadzić tak szeroką działalność naszych wszystkich wspólnot. Bóg zapłać.
 • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
 • Także dziś i jutro nasza parafialna schola rozprowadza po Mszach świętych przed kościołem wykonane przez siebie i poświęcone kadzidło. Dochód jest przeznaczony na bieżące wydatki scholi. Zachęcamy do nabycia kadzidła i wsparcia działalności naszgo dziecięcego zespołu.
 • Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie opłatkowe we wtorek 7 stycznia po Mszy świętej wieczornej do sali nr 6.
 • Zespół teatralny "Wielokropek" z Katolickiej Szkoly Podstawowej im. Św. Jadwigi zaprasza na jasełka pt. "Dziecię nam się narodziło"  w niedzielę 12 stycznia o godz. 12:00 w sali teatralnej.
 • Zapraszamy na Wieczór kolęd „Artyści na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane”, który odbędzie się w bazylice św. Floriana w sobotę 11 stycznia o godz. 19:15. Szczegóły na plakatach.
 • Koło Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 18:00 w kościele, na Mszę świętą wieczorną, a po niej na spotkanie opłatkowe koła w sali pod plebanią w piątek 10 stycznia.
 • Jeszcze przez tydzień trwają w zakrystii zapisy na parafialną pielgrzymkę na kanonizację błogosławionych: Jana Pawła II i Jana XXIII. Szczegółowe informacje podane są na naszej stronie internetowej. Zapraszamy i prosimy o podjęcie decyzji o wyjeździe najdalej do przyszłej niedzieli.
 • Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest wywieszony na drzwiach wejściowych kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Z przedsionka kościoła można zabierać wodę święconą.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Józefa Sieczki z ul. Stachiewicza 31, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-01-05
Wszystkich rekordów:

15. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-11

14. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-04

13. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-26

12. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-20

11. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-13
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne