Niedziela, 12 lipca 2020 r. imieniny: Brunona, Jana, Wery XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

Ogłoszenia 5 stycznia 2014 wyświetleń: 1722

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W jutrzejsze Święto Trzech Króli Msze święte w porządku niedzielnym. O 16:00 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpi chór i orkiestra z bazyliki oo. Cystersów z Mogiły. Zapraszamy szczególnie parafian działających we wszelkich grupach parafialnych. Będziemy świętować radość Narodzenia Pana oraz dziękować Bogu i sobie nawzajem za całoroczną pracę.

W liturgii Kościoła:

• w poniedziałek          - Uroczystość Objawienia Pańskiego
  • w przyszłą niedzielę   - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• W ostatni wtorek podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy i podsumowaliśmy Stary Rok 2013. W ciągu tego roku pobłogosławiliśmy 17 par małżeńskich, udzieliliśmy 105 chrztów i odprawiliśmy 149 pogrzebów naszych parafian. 180 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Świętą, a 74 młodzieży Sakrament Bierzmowania.
  • W działalności charytatywnej wydaliśmy w ciągu całego roku w kuchni św. Jadwigi 27 012 obiadów (115 dziennie), a także: 423 posiłki świąteczne i wigilijne, 573 paczki świąteczne przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem oraz 362 paczki w ramach akcji „Drzewko dobroci”.
  • Wszystkie roczne wydatki parafii wyniosły w 2013 roku 987 tys. zł. Są to między innymi: wszystkie rachunki i stałe płatności, pensje pracowników świeckich, podatki państwowe i kościelne, inwestycje, prace remontowe i naprawcze, wystrój kościoła, zakupy świec, hostii, komunikantów, szat i sprzętów liturgicznych, środków czystości oraz wiele innych. Całość kosztów pokryliśmy ze składek niedzielnych i świątecznych na tacę oraz mniejszych darowizn i wpływów. W sumie zakończyliśmy rok finansowy 2013 dodatnim saldem w wysokości 94 500 zł. Pieniądze są zdeponowane na koncie i pozwolą parafii na płynne podjęcie zadań w kolejnym roku.
  • Dziękujemy każdemu, kto z dobrą wolą i zrozumieniem wrzuca dowolne ofiary na niedzielną tacę, czyli do naszej wspólnej parafialnej kasy. Te ofiary to praktycznie jedyne wpływy parafii. Wyłącznie one pozwalają nam utrzymać cały kościół i jego otoczenie oraz prowadzić tak szeroką działalność naszych wszystkich wspólnot. Bóg zapłać.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
  • Także dziś i jutro nasza parafialna schola rozprowadza po Mszach świętych przed kościołem wykonane przez siebie i poświęcone kadzidło. Dochód jest przeznaczony na bieżące wydatki scholi. Zachęcamy do nabycia kadzidła i wsparcia działalności naszgo dziecięcego zespołu.
  • Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie opłatkowe we wtorek 7 stycznia po Mszy świętej wieczornej do sali nr 6.
  • Zespół teatralny "Wielokropek" z Katolickiej Szkoly Podstawowej im. Św. Jadwigi zaprasza na jasełka pt. "Dziecię nam się narodziło"  w niedzielę 12 stycznia o godz. 12:00 w sali teatralnej.
  • Zapraszamy na Wieczór kolęd „Artyści na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane”, który odbędzie się w bazylice św. Floriana w sobotę 11 stycznia o godz. 19:15. Szczegóły na plakatach.
  • Koło Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 18:00 w kościele, na Mszę świętą wieczorną, a po niej na spotkanie opłatkowe koła w sali pod plebanią w piątek 10 stycznia.
  • Jeszcze przez tydzień trwają w zakrystii zapisy na parafialną pielgrzymkę na kanonizację błogosławionych: Jana Pawła II i Jana XXIII. Szczegółowe informacje podane są na naszej stronie internetowej. Zapraszamy i prosimy o podjęcie decyzji o wyjeździe najdalej do przyszłej niedzieli.
  • Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest wywieszony na drzwiach wejściowych kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Z przedsionka kościoła można zabierać wodę święconą.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Józefa Sieczki z ul. Stachiewicza 31, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-01-05

utworzono : 2020-07-11