Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia 4 stycznia 2020 wyświetleń: 533

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W liturgii Kościoła:

• w poniedziałek           - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli
  • w przyszłą niedzielę   - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• We wtorek podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy i podsumowaliśmy Stary Rok 2019. Szczegółowe informacje statystyczne dotyczące ubiegłym roku w życiu naszej parafii, zamieściliśmy w dzisiejszym biuletynie. Zachęcamy do zabrania gazetki przy wyjściu z kościoła.
  • Dziękujemy każdemu, kto z dobrą wolą i zrozumieniem w jakikolwiek sposób włącza się w życie naszej parafii. Dziękujemy także za wszelkie dobrowolne ofiary składane na tacę przez cały rok, gdyż wyłącznie one pozwalają nam utrzymać cały ogromny kościół i jego otoczenie oraz prowadzić tak szeroką działalność religijną i społeczną. Rozliczenie finansowe również znajdziemy w dzisiejszym biuletynie. Bóg zapłać za każde dobro.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
  • W jutrzejsze Święto Trzech Króli Msze święte w porządku niedzielnym. O 16:00 w sali teatralnej odbędzie się przepełnione muzyką, świąteczne przedstawienie Czekając na cud, przygotowane przez nasz parafialny chór Cantate Domino, oraz grupę teatralną. Nie zabraknie także, jak co roku, wspólnego kolędowania z zaprzyjaźnionymi muzykami. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. Będziemy świętować radość Narodzenia Pana oraz dziękować Bogu i sobie wzajemnie za całoroczną pracę.
  • W Trzech Króli, czyli jutro, nasza parafialna schola rozprowadzać będzie po Mszach świętych przed kościołem wykonane przez siebie i poświęcone kadzidło. Dochód jest przeznaczony na wyjazdy formacyjno-integracyjne. Prosimy w imieniu naszej scholi o życzliwe wsparcie.
  • W czwartek 9 stycznia o godz. 17:00 zapraszamy do Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” na comiesięczną Mszę św. ku czci św. Jadwigi Królowej.
  • W przyszłą niedzielę siostry karmelitanki od Dzieciątka Jezus z Mielca przeprowadzą kwestę na rozbudowę katolickiego przedszkola prowadzonego przez siostry. Więcej na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest wywieszony na drzwiach wejściowych kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby na kolędę przygotować w mieszkaniu godne miejsce do modlitwy z krzyżem, zapalonymi świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Wodę można w dowolnym czasie zabierać z przedsionka kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Alicja Radmacher z ul. Łokietka 57A, Janusz Urbaniec z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Mirosława Obakiewicz z ul. Krowoderskich Zuchów 9 oraz Irena Krawczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 23. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2020-01-04