Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia

Ogłoszenia 2 stycznia 2021 wyświetleń: 663

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W liturgii Kościoła:

  • w środę                       - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli
  • w przyszłą niedzielę   - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

  • W czwartek podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy i podsumowaliśmy Stary Rok 2020. Życie parafii w ubiegłym roku zostało zdominowane i mocno ograniczone przez jedno globalne wydarzenie jakim jest pandemia. Przez większość miesięcy, tak bogate zazwyczaj życie duszpasterskie w naszym kościele, nagle przygasło. Nie spotykają się grupy parafialne, zawieszone są poradnie i normalne katechezy, a oprawa liturgiczna jest dużo skromniejsza. Szczególnie trudnym doświadczeniem były jedne i drugie Święta. Pierwsze Komunie święte i Bierzmowanie zostały inaczej zorganizowane i odbyły się w innych terminach, w mniejszych grupach. Główna tegoroczna uroczystość planowana na połowę tego roku, podczas odpustu, czyli wprowadzenie relikwii i figury św. Jana Pawła II, ostatecznie odbyła się w skromniejszej oprawie, w Boże Narodzenie. Z powodu wprowadzonych przez władze państwowe i kościelne ograniczeń, musieliśmy zadbać o przestrzeganie wielu sanitarnych zasad. Jest nas z tego powodu w kościele dużo mniej. Jednocześnie pojawiła się coraz liczniejsza grupa uczestników nabożeństw poprzez uruchomioną w marcu stałą transmisję internetową.
  • Z powodu mniejszej frekwencji spadły też o ponad jedną trzecią przychody parafii, gdyż tradycyjna składka jest głównym źródłem utrzymania kościoła i całego zaplecza. Tym bardziej dziękujemy każdemu, kto mimo trudnej sytuacji wielu domów i rodzin, ma możliwość i dobrą wolę, by wrzucać ofiary na tacę lub wpłacać je na parafialne konto. Dzięki temu nadal utrzymujemy płynność finansową i rozpoczęliśmy Nowy Rok z dodatnim saldem, zarówno w kasie bieżącej, jak inwestycyjnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy dbają o utrzymanie wspólnoty św. Jadwigi na Krowodrzy.
  • Mamy nadzieję, że w 2021 roku nastąpi stopniowe wychodzenie z trudnego doświadczenia epidemii, a życie duchowe i duszpasterskie powróci do zwyczajnej aktywności. 
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
  • W Święto Trzech Króli Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Przy ołtarzu będzie można zabierać  papierowe korony, a także kadzidło i kredę wykonane przez naszą parafialną scholę. Dochód będzie przeznaczony na działalność scholi, która, jak ufamy, wkrótce powróci po pandemii. Natomiast, przy szopce lub w zakrystii można jeszcze nabyć ostatnie parafialne kalendarze na Nowy Rok.
  • W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota młodzieży Chrystus na Krowodrzy, zaprasza na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00.
  • Jak już informowaliśmy, tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda, nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Nie będziemy odwiedzać Waszych domów, poza wyjątkowymi indywidualnymi prośbami o poświęcenie nowych mieszkań. Natomiast będziemy zapraszać w styczniu poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła lub do uczestnictwa poprzez transmisję internetową. W czasie takiej Eucharystii będziemy wspólnie modlić się w intencji mieszkańców danej ulicy o błogosławieństwo na Nowy Rok. Można będzie również otrzymać w kościele wodę święconą, a także modlitewnik kolędowy i pamiątkowy obrazek. W tym tygodniu zapraszamy na Msze święte kolędowe mieszkańców ulicy Krowoderskich Zuchów. We wtorek 5 stycznia o 18:30 mieszkańców bloków od 3 do 11, w czwartek 7 stycznia o 18:30 bloki od 12 do 19 i w piątek 8 stycznia o 18:30 bloki od 20 do 26. Terminy te wywieszone są na drzwiach i umieszczone na stronie internetowej. Harmonogram spotkań kolędowych dla mieszkańców kolejnych ulic podamy wkrótce. 
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Czaderska z ul. Łokietka 51, Łucja Strzelichowska z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Janina Gruskoś z ul. Stachiewicza 13 oraz Bogumiła Handke z ul. Batalionu „Skała AK” 2A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


aktualizowano: 2021-01-03
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne