Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. imieniny: Óukasza, Kai, Nastazji Poniedziałek Wielkanocny

Ogłoszenia

Ogłoszenia 1 września 2018 wyświetleń: 788

22. Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • w sobotę           - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • Dzisiaj po każdej mszy świętej Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę na Kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca. Kuchnia rozpocznie wydawanie posiłków od jutra.
 • Natomiast w przyszłą  niedzielę po Mszach świętych przeprowadzimy przy naszym kościele zbiórkę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół i przeznaczone na wyżywienie najbardziej potrzebujących dzieci. Do przyszłej niedzieli włącznie, można również składać do kosza wystawionego przy figurze Św. Jadwigi przybory szkolne, które także przekażemy do naszych szkół. Bardzo prosimy o pomoc i liczymy, że nasza szczodrość pozwoli im rozpocząć nowy rok z uśmiechem.
 • Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego odprawimy w następującym porządku: Szkoła nr 113 o 8:30, Szkoła św. Jadwigi i Polskich Noblistów o godz. 9:30, Szkoła nr 21 o 10:30, a Gimnazjum nr 12 o 8:30 w kaplicy. 
 • Okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku będzie w czwartek i w piątek, w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej, a także codziennie, podczas Mszy świętych.
 • W czwartek spowiedź od godz. 17:30, a o 18:00 „Godzina Święta” w intencji powołań.
 • W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 17:00 będzie Msza św., na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Bardzo prosimy, aby na tę Mszę świętą przyniosły tornistry z książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi, gdyż nastąpi uroczyste poświęcenie tych przedmiotów. Prośba ta dotyczy wszystkich dzieci, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych. O 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnym kościele, na której także nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych.
 • Od dzisiaj powróciła po wakacjach Msza święta w dolnej kaplicy o 10:00 - dla chorych i starszych.
 • Nowy rok szkolny rozpoczynamy w zmienionym składzie Zespołu Duszpasterskiego. Zakończyli pracę w naszej parafii: ks. Piotr Stopka i ks. Andrzej Piekaniec oraz siostry: Grażyna przełożona, Joanna zakrystianka i Joanna ds. charytatywnych. Z całego serca dziękujemy im za wieloletnią i owocną pracę dla naszej wspólnoty.
 • Ks. Arcybiskup skierował do nas: ks. Mirosława Czaplę, sędziego Sądu Metropolitalnego i ks. Włodzimierza Sywaka z archidiecezji lwowskiej. Obydwaj księża będą rezydentami w naszej parafii i będą pomagać w duszpasterstwie.
 • Natomiast w klasztorze Sióstr Nazaretanek witamy: siostrę Małgorzatę - nową przełożoną domu, która będzie się zajmowała sprawami charytatywnymi, siostrę Renatę - nową zakrystiankę oraz siostrę Wiktorię - nową katechetkę w Szkole Podstawowej nr 113. Życzymy nowym Księżom i Siostrom wszelkiego dobra i błogosławieństwa oraz satysfakcji z pracy wśród nas. Szczęść Boże.
 • W niedzielę o 18:00 Msza św. w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Centrum św. Jana Pawła II.
 • Zebranie członków Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w sali nr 6.
 • Także we wtorek o godz. 19:15 odbędzie się powakacyjne spotkanie chóru parafialnego. Zachęcamy również nowe osoby, aby zechciały spróbować swoich sił i dołączyć do naszego chóru.
 • Wszystkie dzieci, które już śpiewały w scholi parafialnej oraz nowe dzieci ze wszystkich szkół, które pragną włączyć się do scholi zapraszamy na spotkanie w czwartek o 17:30 w sali nr 6. Próby scholi będą się odbywały w tygodniu w szkole 21, a w niedziele w salce w kościele o godz. 10:00.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że od jutra rozpoczynają się zapisy na zajęcia w nowym roku szkolnym. Odbywają się bezpośrednio u trenerów wg ulotki i informacji na stronie internetowej oraz w biuletynie.
 • Podobnie Centrum Kultury im. Św. Jadwigi od jutra rozpoczyna zapisy dzieci i młodzieży na zajęcia pozalekcyjne codziennie od 15:00 do 18.30 w sekretariacie Centrum, osobiście lub telefonicznie. Więcej szczegółów na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 • Organizujemy autokarowy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 16 września. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6:30, powrót około godz. 16:00. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie pod numerem 502-252-945. Opłata za przejazd 20 zł. od osoby. Zapraszamy.
 • Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza do udziału w XVI Pielgrzymce Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach w sobotę 8 września. Program wywieszony jest przy wyjściu z kościoła.
 • Ks. Grzegorz zaprasza na spotkanie popielgrzymkowe w niedzielę 9 września, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 17:00.
 • Dzisiaj wznawiamy po wakacyjnej przerwie wydawanie naszego biuletynu informacyjnego. Prosimy zabierać go po Mszach świętych, także dla parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogę być obecni w kościele. Przypominamy, że biuletyn wyłożony jest przy wyjściach z kościoła i jest bezpłatny. Jeśli natomiast ktoś zechce wspomóc koszty jego wydawania, to będziemy wdzięczni, jeśli czasami wrzuci dowolny datek do specjalnej skarbonki umieszczonej na ścianie przy głównym wyjściu. Zapraszamy także nowe osoby do redakcji naszej gazetki, które mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Kapcia z ul. Łokietka 57B, Elżbieta Jackowska z ul. Krowoderskich Zuchów 23 oraz Stanisława Chodacka z ul. Krowoderskich Zuchów 9.Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-09-01
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne