Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Wtorek, 31 marca 2020 r. imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii Wtorek V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 31 sierpnia 2019 wyświetleń: 404

22. Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • Dzisiaj po każdej mszy świętej Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę na Kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca. Kuchnia rozpocznie wydawanie posiłków od jutra.
 • Natomiast w przyszłą  niedzielę po Mszach świętych przeprowadzimy przy naszym kościele zbiórkę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół i przeznaczone na wyżywienie najbardziej potrzebujących dzieci. Do przyszłej niedzieli włącznie, można również składać do kosza wystawionego przy figurze Św. Jadwigi przybory szkolne, które także przekażemy do naszych szkół. Bardzo prosimy o pomoc i liczymy, że nasza szczodrość pozwoli im rozpocząć nowy rok z uśmiechem.
 • Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego odprawimy w kościele w następującym porządku: Szkoła nr 113 i Szkoła nr 15 o 8:30, Szkoła św. Jadwigi i Polskich Noblistów o godz. 9:30, Szkoła nr 21 o 10:30. 
 • Okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku będzie w czwartek i w piątek, w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej, a także codziennie, podczas Mszy świętych.
 • W czwartek spowiedź od godz. 17:30, a o 18:00 „Godzina Święta” w intencji powołań.
 • W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 17:00 będzie Msza św., na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Bardzo prosimy, aby na tę Mszę świętą przyniosły tornistry z książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi, gdyż nastąpi uroczyste poświęcenie tych przedmiotów. Prośba ta dotyczy wszystkich dzieci, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych. O 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnym kościele, na której także nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych.
 • W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na Mszę świętą w dolnym kościele o godz. 11:00, a po niej na spotkanie w sali. O 17:45 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele.
 • Od dzisiaj powróciła po wakacjach niedzielna Msza święta w dolnej kaplicy o 10:00 - dla chorych i starszych.
 • Witamy w naszej parafii kleryka V roku krakowskiego seminarium Bartłomieja Znaleźniaka, który rozpoczyna miesięczną praktykę. Życzymy owocnego czasu w naszej wspólnocie.
 • Zebranie członków Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w sali nr 6.
 • Także we wtorek o godz. 19:15 odbędzie się powakacyjne spotkanie chóru parafialnego. Zachęcamy również nowe osoby, aby zechciały spróbować swoich sił i dołączyć do naszego chóru.
 • Wszystkie dzieci, które już śpiewały w scholi parafialnej oraz nowe dzieci ze wszystkich szkół, pragnące włączyć się do scholi zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 8 września o 10:00 w sali nr 6.
 • Zapraszamy Narzeczonych do skorzystania z czterotygodniowych katechez, które są jedną z form przygotowania bezpośredniego do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania odbywają się w cztery kolejne środy miesiąca, w godzinach od 19:00 do ok. 20:30 w sali nr 5 Szkoły św. Jadwigi.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na zajęcia sportowe. Od poniedziałku 2 września przyjmuje zapisy do wszystkich sekcji sportowych według harmonogramu dostępnego na ulotce oraz na stronie internetowej. Nowością jest siatkówka dla chłopców. Serdecznie zapraszamy.
 • Podobnie Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży będą się odbywały od poniedziałku 2 września w godz. od 15:00 do 18:00 w sekretariacie Centrum Kultury oraz telefonicznie. Zajęcia rozpoczynają się od 16-go września. Szczegółowe informacje na plakacie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła
 • Organizujemy autokarowy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 8 września. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6:30, powrót około godz. 16:00. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
 • Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza do udziału w XVII Pielgrzymce Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach w sobotę 14 września. Program wywieszony jest przy wyjściu z kościoła.
 • W przyszłą niedzielę zaprzyjaźnieni pszczelarze będą rozprowadzać przy kościele miód.
 • Dzisiaj wznawiamy po wakacyjnej przerwie wydawanie naszego biuletynu informacyjnego. Prosimy zabierać go po Mszach świętych, także dla parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogę być obecni w kościele. Przypominamy, że biuletyn wyłożony jest przy wyjściach z kościoła i jest bezpłatny. Jeśli natomiast ktoś zechce wspomóc koszty jego wydawania, to będziemy wdzięczni, jeśli czasami wrzuci dowolny datek do specjalnej skarbonki umieszczonej na ścianie przy głównym wyjściu. Zapraszamy także nowe osoby do redakcji naszej gazetki, które mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Lidii Bielak z ul. Palacha 9, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-08-31
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne