Środa, 21 listopada 2018 r. imieniny: Janusza, Marii, Reginy Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny

Ogłoszenia 8 września 2018 wyświetleń: 252

• w czwartek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek      - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w sobotę     - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia kierujemy do s. Wiktorii - nowej katechetki w szkole 113, która w środę będzie obchodzić imieniny. Życzymy Siostrze błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w pracy katechetycznej i w życiu zakonnym oraz w naszej wspólnocie parafialnej.

• Dzisiaj po Mszach świętych dzieci i młodzież prowadzą przy naszym kościele zbiórkę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół na wyżywienie najbardziej potrzebujących dzieci. Dzięki naszej życzliwej pomocy możemy umożliwić godne przeżycie roku szkolnego wielu dzieciom z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Do kosza przy figurze św. Jadwigi prosimy o wkładanie przyborów szkolnych, które także przekażemy do szkół. Z góry dziękujemy za wrażliwość serca i każdy dobry gest.
  • Ks. Grzegorz zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 10 września o godz. 19:00 w sali pod plebanią.
  • Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek 10 września o godz. 17:00 w sali nr 6. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż.
  • We wtorek 11 września, jak co miesiąc, w ramach nowenny miesięcy przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości na każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz odśpiewamy „Boże, coś Polskę.”
  • Serdecznie zapraszamy osoby starsze, samotne pragnące pogłębić swoją więź z Chrystusem na spotkania Braterstwa Chorych, które odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 14:30 w dolnej kaplicy. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne spotkanie w salce pod plebanią.
  • Świetlica środowiskowa “Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku od 16:00 do 19:00 na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia prowadzone są w sali nr 9.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że w dalszym ciągu odbywają się zapisy na zajęcia pozalekcyjne w sekretariacie Centrum Kultury w tygodniu od 15:00 do 18:30 osobiście lub telefonicznie. Informacje także na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Fundacja Uskrzydleni Wiekiem zaprasza do Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Rusznikarskiej 14/16, wejście od strony placu zabaw. Prowadzi tam między innymi: zajęcia plastyczne, językowe, gimnastykę rehabilitacyjną. Klub Seniora działa już trzy lata, z tej okazji 17 września o godz. 17:00 zaprasza na dzień otwarty.
  • Więcej ogłoszeń i informacji z życia parafii znajdziemy w bezpłatnym biuletynie, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy także osoby, które mogłyby włączyć się w pracę redakcji naszej gazetki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny. Natomiast prosimy każdego, kto może i zechce, by czasami wrzucił dobrowolny datek na utrzymanie biuletynu do skarbonki przy wyjściu głównym na ścianie kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafianki śp. Marianny Skoczeń z ul. Krowoderskich Zuchów 26, która w tym tygodniu odeszła do wieczności.Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-09-08

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone