Niedziela, 22 września 2019 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza XXV Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia 7 września 2019 wyświetleń: 267

• w poniedziałek - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • w piątek            - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę           - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia kierujemy do s. Wiktorii katechetki, która w czwartek będzie obchodzić imieniny. Życzymy Siostrze błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w pracy katechetycznej i w życiu zakonnym.

• Dzisiaj po Mszach świętych dzieci i młodzież prowadzą przy naszym kościele zbiórkę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół na wyżywienie najbardziej potrzebujących dzieci. Dzięki naszej życzliwej pomocy możemy umożliwić godne przeżycie roku szkolnego wielu dzieciom z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Do kosza przy figurze św. Jadwigi prosimy o wkładanie przyborów szkolnych, które także przekażemy do szkół. Z góry dziękujemy za wrażliwość serca i każdy dobry gest.
  • Ks. Grzegorz zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 10 września o godz. 19:00 w sali pod plebanią.
  • Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek 10 września o godz. 16:30 w sali nr 6. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż.
  • Braterstwo Chorych działające przy naszej parafii zaprasza serdecznie na kolejny rok formacyjnych spotkań. W najbliższy wtorek 10 września o godz.14:30 w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy świętej spotkanie w sali pod plebanią.
  • Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w środy po wieczornej Mszy świętej w sali nr 4. Serdecznie zapraszamy.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że w dalszym ciągu odbywają się zapisy na zajęcia pozalekcyjne w sekretariacie Centrum Kultury w tygodniu od 15:00 do 18:30 osobiście lub telefonicznie. Informacje także na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • W związku z przypadającym w sobotę Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego i prośbą Metropolity Krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, zapraszamy tego dnia po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 19:30, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i czuwanie przy Krzyżu w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do tej wyjątkowej modlitwy. Natomiast już dzisiaj można zabierać gazetę Chrystus i Ty, która poświęcona jest obecności Krzyża w naszym życiu.
  • Więcej ogłoszeń i informacji z życia parafii znajdziemy w bezpłatnym biuletynie, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy także osoby, które mogłyby włączyć się w pracę redakcji naszej gazetki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny. Natomiast prosimy każdego, kto może i zechce, by czasami wrzucił dobrowolny datek na utrzymanie biuletynu do skarbonki przy wyjściu głównym na ścianie kościoła.
  • Dzisiaj przy kościele zaprzyjaźnieni pszczelarze rozprowadzają miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności.  Są to śp.: Małgorzata Gruchała z ul. Stachiewicza 13, Zofia Suder z ul. Stachiewicza 47 i Halina Malik z ul. Stachiewicza 27. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-09-07

utworzono : 2019-09-21