Środa, 21 listopada 2018 r. imieniny: Janusza, Marii, Reginy Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny

Ogłoszenia 15 września 2018 wyświetleń: 208

• we wtorek   - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • w czwartek - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim, Pawła i Towarzyszy
  • w piątek      - Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • w sobotę     - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia kierujemy do ks. Stanisława Molendysa, który we wtorek obchodzić będzie imieniny. Życzymy ks. Stanisławowi Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim oraz w pracy w sądzie biskupim i w posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli w zeszłą niedzielę ofiary na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dzieci i młodzież zebrały w sumie kwotę 8046 zł. Dziękujemy także za przybory szkolne przyniesione do kościoła. Wszystko w najbliższym czasie przekażemy do szkół naszej parafii.
  • W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele będzie głosił ks. Michał Kowalski, proboszcz parafii w Woli Zachariaszowskiej. Wraz z nim będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w dziele budowy kościoła parafialnego. Na ten cel będzie także przeznaczona składka na tacę w naszym kościele w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych.
  • Spotkania kandydatów na ministrantów odbywają się w poniedziałki o godz. 17:00 w zakrystii. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż.
  • Świetlica środowiskowa “Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku od 16:00 do 19:00 na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia prowadzone są w sali nr 9.
  • Przypominamy także, że przy naszej parafii można uzyskać bezpłatnie porady prawne w każdy wtorek od godz. 17:00 do 18:00. Prawnik dyżuruje w pomieszczeniu przy kancelarii parafialnej.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że większość zajęć dla dzieci i młodzieży  rozpoczyna się już od poniedziałku. W dalszym ciągu jest jeszcze dużo wolnych miejsc na zajęcia pozalekcyjne takie jak: plastyka, balet, taniec artystyczny, język angielski oraz nauka gry na różnych instrumentach muzycznych. Więcej szczegółów na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Więcej szczegółowych informacji znajdziemy w dzisiejszym bezpłatnym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marianna Skoczeń z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Alojza Kozłowska z ul. Kluczborskiej 5, Władysław Kądziołka z ul. Stachiewicza 17 oraz Rozalia Dulewicz z ul. Pod Fortem 12. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-09-15

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone