Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Piątek, 19 lipca 2019 r. imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego Piątek XV tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 6 października 2018 wyświetleń: 454

27. Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 • w sobotę   - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich łask.

 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. W tym roku ma on szczególne znaczenie, gdyż przypada w 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę święta dziękczynną za Papieża Polaka św. Jana Pawła II o godz. 9:30. Tradycyjnie również po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 • Także stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w obchodach Dnia Papieskiego. Tegoroczne święto stypendystów będziemy przeżywać pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Podopieczni Fundacji chcą podzielić się entuzjazmem płynącym z wiary, a także podziękować za nadzieje w nich pokładane i chociaż symbolicznie odwdzięczyć się za każdy otrzymany odruch serca i dobrej woli. Obchody będą dwudniowe, w sobotę i w niedzielę. Zapraszamy zwłaszcza na niedzielne wydarzenia, które odbędą się w naszej parafii. Dokładny program możemy znaleźć na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
 • Szkoła im. św. Jadwigi Królowej zaprasza do udziału w Rodzinnym Biegu Niepodległości, który odbędzie się w sobotę 13 października na terenie Parku Krowoderskiego. Tym Rodzinnym Biegiem Przełajowym chcemy uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do udziału zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież ze Szkoły św. Jadwigi oraz ich rodziców i krewnych, ale także wszystkich naszych parafian. Biegi będą rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych. Zapisy będą przyjmowane w zakrystii lub w sekretariacie Szkoły do wtorku 9 października. Więcej szczegółów podajemy w biuletynie i na plakatach. Zapraszamy.
 • W związku z 40 rocznicą wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II oraz obchodami 100 lecia szpitala Jana Pawła II Dyrekcja Szpitala zaprasza do sali teatralnej przy naszej parafii w piątek 12 października o godz. 19:00 na wykłady i konsultacje medyczne. Wykłady wygłoszą: dyrektor szpitala dr Anna Prokop-Staszecka oraz prof. Bogusław Kapelak - ordynator oddziału chirurgii serca, naczyń i transplantologii. Po wykładach będzie możliwość konsultacji medycznej. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
 • We wtorek o godz. 18:00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
 • Z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nasza parafia wraz z całym dekanatem Krowodrza jest zaproszona na Mszę świętą do Sanktuarium św. Jana Pawła II w czwartek 18 października o godz. 8:00 rano. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • Uczniom klas VIII i III gimnazjum przypominamy, że rozpoczęły się już spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Prosimy o przyjście i zapisanie się na te zajęcia.
 • Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W ten sposób, przez regularne przypominanie osób zmarłych oraz zachętę do modlitwy za nich, podtrzymujemy stałą łączność z Kościołem cierpiącym w czyśćcu. To jedna z najbardziej tradycyjnych form realizacji tajemnicy „Świętych obcowania”. W naszym Kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Już dziś przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Za tydzień kartki będą wydrukowane także w naszym biuletynie. Można je oddawać przez cały październik w zakrystii lub w kancelarii. Modlitwa za zmarłych to jedna z najstarszych praktyk Kościoła, a „wypominki” obok ofiary Mszy świętej i modlitwy „Anioł Pański”, są piękną formą naszej modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli.
 • W czwartek 11 października, jak co miesiąc, w ramach nowenny miesięcy przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości na każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz odśpiewamy hymn „Boże, coś Polskę.”
 • Wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza studentów i młodzież pracującą na spotkania, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.15 w salce pod plebanią.
 • Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę 10 października po wieczornej Mszy św. w sali nr 4.
 • Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj do puszek dobrowolne datki na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 • Organizatorzy warsztatów i koncertów Gospel rozdają dzisiaj po głównych Mszach świętych materiały dotyczące planowanych imprez.
 • W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia przy naszym kościele miodu.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisław Prochal z ul. Łokietka 55 i Mieczysław Soboń z ul. Opolskiej 33. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-10-06
Wszystkich rekordów:

15 Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-07-13

14 Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-07-06

13 Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-06-29

12. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-06-22

Niedziela Trójcy Świętej

utworzono : 2019-06-15
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne