Niedziela, 21 października 2018 r. imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza XXIX Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jakuba Strzemię

Ogłoszenia 6 października 2018 wyświetleń: 230

• we wtorek - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • w sobotę   - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich łask.

• W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. W tym roku ma on szczególne znaczenie, gdyż przypada w 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę święta dziękczynną za Papieża Polaka św. Jana Pawła II o godz. 9:30. Tradycyjnie również po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Także stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w obchodach Dnia Papieskiego. Tegoroczne święto stypendystów będziemy przeżywać pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Podopieczni Fundacji chcą podzielić się entuzjazmem płynącym z wiary, a także podziękować za nadzieje w nich pokładane i chociaż symbolicznie odwdzięczyć się za każdy otrzymany odruch serca i dobrej woli. Obchody będą dwudniowe, w sobotę i w niedzielę. Zapraszamy zwłaszcza na niedzielne wydarzenia, które odbędą się w naszej parafii. Dokładny program możemy znaleźć na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  • Szkoła im. św. Jadwigi Królowej zaprasza do udziału w Rodzinnym Biegu Niepodległości, który odbędzie się w sobotę 13 października na terenie Parku Krowoderskiego. Tym Rodzinnym Biegiem Przełajowym chcemy uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do udziału zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież ze Szkoły św. Jadwigi oraz ich rodziców i krewnych, ale także wszystkich naszych parafian. Biegi będą rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych. Zapisy będą przyjmowane w zakrystii lub w sekretariacie Szkoły do wtorku 9 października. Więcej szczegółów podajemy w biuletynie i na plakatach. Zapraszamy.
  • W związku z 40 rocznicą wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II oraz obchodami 100 lecia szpitala Jana Pawła II Dyrekcja Szpitala zaprasza do sali teatralnej przy naszej parafii w piątek 12 października o godz. 19:00 na wykłady i konsultacje medyczne. Wykłady wygłoszą: dyrektor szpitala dr Anna Prokop-Staszecka oraz prof. Bogusław Kapelak - ordynator oddziału chirurgii serca, naczyń i transplantologii. Po wykładach będzie możliwość konsultacji medycznej. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek o godz. 18:00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
  • Z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nasza parafia wraz z całym dekanatem Krowodrza jest zaproszona na Mszę świętą do Sanktuarium św. Jana Pawła II w czwartek 18 października o godz. 8:00 rano. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Uczniom klas VIII i III gimnazjum przypominamy, że rozpoczęły się już spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Prosimy o przyjście i zapisanie się na te zajęcia.
  • Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W ten sposób, przez regularne przypominanie osób zmarłych oraz zachętę do modlitwy za nich, podtrzymujemy stałą łączność z Kościołem cierpiącym w czyśćcu. To jedna z najbardziej tradycyjnych form realizacji tajemnicy „Świętych obcowania”. W naszym Kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Już dziś przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Za tydzień kartki będą wydrukowane także w naszym biuletynie. Można je oddawać przez cały październik w zakrystii lub w kancelarii. Modlitwa za zmarłych to jedna z najstarszych praktyk Kościoła, a „wypominki” obok ofiary Mszy świętej i modlitwy „Anioł Pański”, są piękną formą naszej modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli.
  • W czwartek 11 października, jak co miesiąc, w ramach nowenny miesięcy przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości na każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz odśpiewamy hymn „Boże, coś Polskę.”
  • Wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza studentów i młodzież pracującą na spotkania, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.15 w salce pod plebanią.
  • Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę 10 października po wieczornej Mszy św. w sali nr 4.
  • Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj do puszek dobrowolne datki na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Organizatorzy warsztatów i koncertów Gospel rozdają dzisiaj po głównych Mszach świętych materiały dotyczące planowanych imprez.
  • W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia przy naszym kościele miodu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisław Prochal z ul. Łokietka 55 i Mieczysław Soboń z ul. Opolskiej 33. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-10-06

utworzono : 2018-10-20