Niedziela, 20 października 2019 r. imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa XXIX Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Kantego

Ogłoszenia 5 października 2019 wyświetleń: 264

• w poniedziałek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  • w środę             - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich łask.

• Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w obchodach XIX Dnia Papieskiego, który przypada w przyszłą niedzielę. Tegoroczne święto będziemy przeżywać pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Podopieczni Tradycyjnie także po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dokładny program możemy znaleźć na plakatach, a także w dzisiejszym biuletynie, gdzie zamieściliśmy również rozmowę z ks. Jackiem Ozdobą - krakowskim opiekunem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Polecamy i serdecznie zapraszamy.
  • W środę o godz. 17:00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta ku czci św. Jadwigi Królowej w Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
  • Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Uczniów klas VIII prosimy o zapisywanie się od poniedziałku 7 października na spotkania w wybrany dzień, przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem we wtorek 8 października w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00. Spotkania dla klas VI rozpoczną się w II semestrze.
  • Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W naszym Kościele przyjmujemy tradycyjnie na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Już dziś przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Za tydzień kartki będą wydrukowane także w naszym biuletynie. Można je oddawać przez cały październik w zakrystii lub w kancelarii.
  • W najbliższy wtorek 8 października Braterstwo Chorych zaprasza na comiesięczne spotkanie, które rozpocznie się o godz.14:30 Mszą św. Po niej spotkanie w salce pod plebanią
  • „Jesteście przyszłością Kościoła”. W myśl tych słów świętego Jana Pawła II skierowanych do młodych, rozpoczynając nowy rok akademicki, wspólnota studentów i młodzieży pracującej Chrystus na Krowodrzy, której opiekunem jest ks. Dariusz Burda pragnie gorąco zaprosić wszystkich chętnych na spotkania, które odbywają się w poniedziałki o godz.19:15 w Szkole Katolickiej, w sali nr 6.
  • W poniedziałek 7 października, zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn na pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty Bractwo św. Jadwigi. Zapraszamy do sali pod plebanią jutro o godz. 19:30.
  • Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę 9 października po wieczornej Mszy św. w sali nr 4.
  • Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj do puszek dobrowolne datki na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Także dzisiaj w naszej sali teatralnej odbędzie się koncert charytatywny na rzecz ciężko chorej Olgi. Wystąpi krakowski pop-gospelowy zespół Unisono. Zapraszamy dzisiaj o godz. 19:30.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Antonina Rajtar z ul. Stachiewicza 13, Wiesława Żuk z ul. Stachiewicza 17, Stefan Gil z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Zofia Święchowicz z ul. Stachiewicza 17 i Helena Nowak z ul. Opolskiej 59. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-10-05

utworzono : 2019-10-19